Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki volt ma TELC közép angolon,...

Ki volt ma TELC közép angolon, és hogy érzi?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 16:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt akartam föltenni, én voltam. A beszéd és a levél jó lett tuti, a feladatok meg a hallgatás...nem tudom.

Nektek a hirdetésesben volt 2 helyzetre "x" válaszotok? Mert nekem igen, és úgy készültem, hogy nem lesz benne "x" lehetőség...

2010. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem elszúrtam, mert én sem jegyeztem x-et.
2010. dec. 4. 19:57
 3/30 anonim ***** válasza:
én is ma voltam. több embertől is hallottam, hogy nem tartották könnyűnek, hát szerintem se volt az... az írásbeli 3. feladatában nekem is 2 x lett, pedig én se terveztem 1et se x-elni! :) az első feladat szerintem nehéz volt, a másodikban több olyan kérdés is volt hogy értettem a szöveget meg a kérdést is, mégsem tudtam kiválasztani a jót, mert szerintem nem nagyon volt közte. pl hogy az indonéz nők közül miért mennek egyre kevesebben férjhez vagy vmi ilyesmi. a 2 nyelvhelyességi szerintem nem volt olyan vészes. a levél nem volt jó. tényleg, akkor mi van, ha nem fért oda teljesen a levél? és ha nem lett kerek 150 szó csak vagy 146? a hallgatásnál meg egyszer elbambultam és csak 1x lehetett hallgatni... a hallgatás 3. feladatában nektek is úgy volt, hogy 3 b, 1 c, 1 a megoldás? (talán ilyen sorrendben is) és az első feladatban nektek is az "e" maradt ki? a 2. feladatban jóval több igaz volt ugye mint hamis? a szóbelit meg nem tudom milyen lett... lehet hogy már nem emlékeztek, csak hátha... :D
2010. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Jaa, nekem is az volt, hogy értettem a szöveget, de nem tudtam megmondani, hogy az indonéz nők miért nem mennek férjhez, én a harmadikat jelöltem meg, miszerint "nem érdekli őket" vagy mi. Nekem - ha jól emlékszek - "x" lett az első és a végéről vissza a harmadik, te tudod esetleg? Nekem a második hallgatásban épp, hogy a hamis lett jóval több, mint az igaz :S A többire nem nagyon emlékszek. A levél nagyon rosszul volt megoldva, jó a téma(az elsőt írtam, "A letter asking for more information", a hoteles), erre ilyen kis kevés helyre kell beírni, az első oldalnak a felét ráadásul elviszi kapásból elviszi a címzés. Azt mondta, írjak legalább 150 szót...hát írok én, csak adjon rá helyet. Amúgy az nem baj szerintem, ha csak 148, úgysem számolják azt meg. Az első írásbeliben tényleg volt nehéz is. A szóbeli szerintem jó lett, nekem a "A famous person you like to meet" és a "A sporting event that you have attended", az utóbbit választottam. Az első csoportnak állítólag volt, hogy a kedvenc elektronikus eszközöd vagy hogy milyen munkát szeretnél csinálni. Az első csoportnak valami tanulási módszerekről szólt a cikk, nekünk, a második csoportnak, pedig arról szólt, hogy Írországban betiltották a dohányzást a kocsmákban, fedett munkahelyekben. A szóbeli szerintem jó lett, meg a levél is egészen ment. Remélem, hogy a hallgatáson megvan a 40%, mert akkor a beszéd javíthatja, na meg azt is remélem, hogy sikerül az írásbeli része. Reménykedjünk benne, hogy minél hamarabb fölrakják a netre.


első

2010. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hány szót írtam, de az aláírás (ami három sor) egy sorba lett szorítva. A megoldásokra nem nagyon emlékszem, zavaros volt az egész.
2010. dec. 4. 22:40
 6/30 anonim ***** válasza:

Az aláírás nekem is egy sorba ment("Sincerely, xy").


első

2010. dec. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
Hello! Én is tegnap voltam TELC B2 angolon. Hát az írásbeli szerintem sem volt olyan egyszerű, de kb olyan nehézségű volt, mint a gyakorlófeladatok. Az első feladat sztem elég szar volt, ráadásul ott lehet egy csomót bukni, mert ugye minden válasz 5 pont. A teáshoz ti mit írtatok? Mert volt egy olyan hogy a gyümölcslé jobb mint a tea meg egy olyan talán h herbal tea safe... De a juice-os az nem lehet jó sztem mert a szövegben le volt írva, hogy az még a teánál is rosszabb, a másik meg nem igazán kapcsolódott sztem... Nekem is lett két X-em a 3. ban. Az egyik az az első, a másik meg hogy munkát keresel a nyomda iparban vagy mi... Csak ilyen netes munka volt a hirdetések közt nem? Na mind1.. Csak ne kéne egy hónapot várni. A szóbeli sztem nagyon könnyű volt... Ott végig beszéltünk a partneremmel, habár elég hülye témák voltak.
2010. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Én nem azt írtam, hogy rosszabb a gyümölcslénél vagy mi, hanem a másikat. A nyelveshez is a másikat írtam, nem a tévéset. A szóbelin szerintem nem voltak hülye témák, teljesen jók voltak(nekem). Sokkal jobbak, amik a gyakorlókban voltak, azokban nagyon elvetemült témák voltak. Igaz nem számítottam rá, hogy olyan sokat kell beszélni, de aztán belejöttem.


első

2010. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
én is azokat írtam amiket te mondasz, remélem akkor ez a kettő már jó legalább :) Nálunk az utolsó szóbelin egy iskolának kellett szervezni egyéb programokat, ami jobbá teszi az egészet... Meg milyen az ideális iskola, meg hogy lehet ezt megvalósítani és ezekből mi a reális... sztem ez elég hülyeség volt. Nagyon kíváncsi vagyok, habár azt úgy sem fogjuk megtudni, hogy mi volt rossz vagy jó, csak a pontszámokat...
2010. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Annyira csak nem lehetett rossz téma. Jaa, reméljük, legalább ez a kettő jó :D Kár, hogy egy hónap, mire kiadják az eredményt. Mert hamarabb is kész van, tuti, mert kész kell, hogy legyen, nem fognak még szilveszer után nekiállni javítani. Valamikor a két ünnep között lesz fönt szerintem. Nálatok mik voltak amúgy az első szóbelin?


első

2010. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!