Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet eljutni ilyen szintre?

Figyelt kérdés
Most 9.ben kezdtem németül tanulni, nagyon tetszik , jobban mint az angol mert szerintem sokkal közelebb áll a magyarhoz.Heti 3 órában tanulok németül.Szerintetek mennyi idő alatt tudok eljutni olyan szintre hogy pl. a vox.de vagy pl. a német xfactor egy adását nagyából megértsem.Önszorgalmas vagyok, sajnos az anyagiak miatt nem járhatok se tanfolyamra , se magántanárhoz. Esetleg vmi tipp vagy könyv?
2010. nov. 22. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

igen a német valóban nagyon jó:) én is nagyon szeretem:)

hát ha heti 3ban tanulod és sulis keretek közt (ha csak ez nem egy jó gimi pölö révai) akkor 12. környékén talán van rá esélyed de akkor se hiszem. kezdj el tanulni magadtól a hueber kiadó könyvei nagyon jók: kezdetnek a Schritte International 1-6 utána az Em Hauptkurs (B2es szint) és Abschlusskurs (C1es szint). Az Em Brückenkurs (B1-es szint) nem igazán a legjobb (de nem is sza.r) de a Schritte jobb (a 6 könyv B1-es szintre juttat el azaz egy lépés a középfokú nyelvvizsgáig).

Emellé Maklári-Német nyelvtani ABC nyelvtanhoz és szókincsnek az 1000 kérdés 1000 válasz. Az a lényeg hogy ha a nyelvtanod nem is tökéletes rengeteg szót tudj!

Ha bármivel gondod van vagy nem értesz valamit irj privát!:)

2010. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is 9.-ben kezdtem el németet tanulni. 11.-re a csoportomból rengetegen le tudták rakni a középfokot önszorgalommal és az órákra járással, mindenféle különóra nélkül.
2010. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!