Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvtanulás - milyen...

Kínai nyelvtanulás - milyen szintre lehet eljutni 2 év intenzív tanulás után?

Figyelt kérdés
Felvettek a BGF idegennyelvi kommunikátor szakára, és láttam, hogy oktatnak keleti nyelveket is. Igazság szerint a japán közelebb állna a szívemhez (az alapok már megvannak önerőből és baráti segítséggel), de valószínűleg a kínai (mandarin) a jövőben keresettebb lesz. E mellé még az oroszt és az angolt tanulom. Az a kérdés, hogy a 2 éves képzés alatt megszerzett kínai tudás elegendő-e? (Mármint hogy képes leszek-e kommunikálni, tolmácsolni, olvasni valamennyire, stb.)
2011. júl. 22. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Odáig jutsz el, hogy a kínai piacon tudsz venni egy ocsó farmert egy kínaitól.
2011. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a kínaiban nem a beszéd a nehéz, hanem az írás/olvasás... Akkor hadd fogalmazzam át: minimális írás- és középszintű beszédkészséggel MONDJUK fogok rendelkezni?
2011. júl. 22. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fél éve tanulok kínaiul és hát nagyon nehéz. Illetve nem nehéz, csak szorgalmasnak kell lenni nagyon! Úgy mondanám: időigényes. Én még fényévekre vagyok attól, hogy kommunikálni tudjak egy kínai emberrel. Szóval elég jó szintre el tudsz jutni, ha rengeteg időd van, amit rá tudsz fordítani. Ha nem, akkor felejtős. Egyébként japán is kb. ugyanilyen nehézségi szinten áll..
2011. júl. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért a japán egy pöttyet könnyebb, mind írásilag, mind ejtésileg. :P Akkor lehet h inkább lemondok a kínairól...
2011. júl. 24. 19:24
 5/5 anonim válasza:

Üdv!



Kicsit megkésve azért, de válaszolok...hátha később segít másoknak is!:-D


Hol is kezdjem...először is kijavítom az egyik hozzászólásod!:-D

Szóval a kínaiban a BESZÉD a rettentő NEHÉZ, az ÍRÁS-OLVASÁS marha EGYSZERŰ!!!

Csak h a félreértéseket elkerüljük...:-D

De persze minden csak gyakorlás kérdése.

Az írás-olvasás valóban nehéznek tűnik egy laikus számára, de valójában pofon egyszerű...egyetlen dolog kell az elsajátításához...amit pedig úgy hívnak, hogy fenék...:-D

Egyszerűen minél több karaktert kell megtanulni, az írást pedig naponta írogatni. Ennyi az egész.

A kínaiban semmiféle nyelvtan nincs mondhatni, ezzel nem lesz gondod!

A karakterek tanulása pedig magolás...


Az, hogy te jól is beszélj kínaiul...uhhh...az már keményebb dió lesz, azt biztosra veheted!! :D :D

Meg merem kockáztatni, hogy nem fogsz tudni jól megtanulni kínaiul beszélni Magyarországon...mert nem nagyon vagy nyelvkörnyezetben és ez nem egy olyan nyelv, amit meg lehet tanulni szépen beszélni e nélkül...


Nade akkor hogy a kérdésedre is válaszoljak!

2 év alatt nagyon jól meg lehet tanulni kínaiul!! Olvasni nagyon simán, kommunikálni is...a tolmácsolást azért még ne nagyon vállald...:-D


A kérdés csak az, hogy te mennyi energiát vagy hajlandó beletenni...ez a legfőbb kérdés...


És akkor most jön - az amúgy nem is rejtett - titok...akinek nincs valamilyen elszántsága kínait tanulni, hanem csak úgy legyen még 1 nyelv a tarsolyomban...nahát azok elég hamar fel szokták adni...

Jó ha tudod. Ez a statisztika.


Pedig a kínai nyelvet tanulni EGYSZERŰ!! De tényleg! Csak rengeteg ENERGIÁT ÉS TÜRELMET kíván...

Magyarán nem kell hozzá lángésznek lenni, mert nyelvtan szinte semmi, de a karaktereket tanulni és a kiejtést gyakorolni sok idő lesz...


És hogy tudd elengedni a nyelvtanulásról alkotott képedet...ez még nagyon fontos!!

Ne gondold, hogy olyan módon tudsz megtanulni kínaiul, mint mondjuk angolul, németül, stb...

Más "mentalitást" kíván...


Remélem segítettem, ha mégis belefognál, hajrá!!:-D


Én egyébként kb 1,5 évet tanultam magántanárnál kínaiul itthon, Magyarországon, majd kimentem Kínába egyetemre és ott még majdnem egy évet..


Szóval ha élvezed, akkor jó móka...és nagyon bele is lehet szeretni...:-D

2012. okt. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!