Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó német nyelvkönyv?

Jó német nyelvkönyv?

Figyelt kérdés

Anno angolul az English Grammar in Use könyvből tanultam meg. Szerencsére mikor franciát tanultam abből is volt egy ugyanilyen, a Grammaire Progressive du Francais.


Most németül tanulok és iszonyatosan hiányzik egy ilyen könyv, amiben a nyelvtan logikusan van felépítve magyarázattal és utána feladatokkal (ellenőrző kérdésekkel).


Van ilyen németből is? Főleg olyan kéne, ami kezdőknek jó.


2010. nov. 22. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Érettségi után, egyetem kezdetekor vettem meg ezt a könyvet;

[link]


Nekem nagyon hasznos volt, mivel beszélek németül, de a nyelvtant, beszélt nyelvben hajlamos vagyok mellőzni sajnos, ezért valamivel fel kellett magam frissíteni.

De kezdőknek ugyanúgy ajánlom azóta is, mert a legjobb könyv, amit eddig német nyelvtannal kapcsolatban olvastam.

Egy történetet visz végig, van benne egy család, meg szomszéd... És ezáltal vezeti be az újabb és újabb szerkezeteket.

2000ft körül bárhol megkapod(Libriben még olcsóbb, pláne ha van diákkedvezmény, vagy kérj el valakitől ped.kártyát) és igazán jó ár egy ilyen könyvért, de úgy általában is egy nyelvkönyvért ez reális összeg.

Remélem ilyen típusúra gondoltál, sok sikert!

2010. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igaz hogy én az előbbi könyvet nem használtam de szerintem a nyomába se ér a NÉMET NYELVTANI ABC c. könyvnek (Maklári). Ebbe jól érthetően elmagyarázza, gyakoroltatja, felhívja a figyelmet arra, h mikor mire figyelj nagyon oda és a kedvenceim a példamondatok:D
2010. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat. Megnézem majd ezeket a könyveket mindenképp és várok további javaslatokat is.
2010. nov. 22. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Az általam ismert legjobb nyelvtani könyv a Karácsony-Tálasi: Német nyelvtan c. kiadvány, sok némettanár erre esküszik. Igaz, ebben nincsenek feladatok, de minden nyelvtant részletesen leír, bár elég tömény, szóval nem árt mellé egy tanár vagy egy már meglévő nyelvtudás.
2010. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ is. Habár nekem mindenképp olyan kéne, amiben feladatok vannak és gyakoroltatnak, azért megnézem ezt is.
2010. nov. 23. 19:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt ajánlom én is, feladatokat nem tartalmaz, viszont példákat bőven. Külön vannak benne részek, ahol az angolosoknak magyarázza, hogy miben különbözik a két nyelv. Érettségire készültem belőle, 100 % lett, sokat köszönhetek neki.
2010. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!