Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire volt neház a TELC...

Mennyire volt neház a TELC B2-es nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Most fogok menni decemberbe és hát kicsit parázok hogy meg lesz e annyi % vagy nem mert nem mindegyik rész megy jól :-S
2010. nov. 20. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is most megyek decemberben, és eléggé félek tőle :S Neked melyik rész nem megy?
2010. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is most megyek... :S te/ti miből készültetek? és mennyit készültetek rá? a szóbeli projekttémákat kidolgoztátok?
2010. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztam még ki, csak max. 2-t :S Az írásbeli általában megy, a levél meg úgy az is megy, ha normális a téma. A szóbeliből a szervezés már megy nagyjából, a hallgatás borzasztó, az újságcikk vagy normális, vagy olyan, hogy akkor sem értem, ha minden szót kiszedek, a témákról meg...remélem, normálisat adnak. Te hogy állsz vele?


első

2010. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
eddig még mondhatni sehogy se állok :S 2 feladatsort oldottam végig, egyetlen levelet se írtam, 4 projekttémát dolgoztam ki. ennyi :S milyen könyvből készültök? én az Akadémia kiadósból, erre azt olvastam róla hogy elvileg tök gagyi és a nyelvvizsga 1000x nehezebb lesz nála... még ez hiányzott amúgy :S
2010. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is az Akadémiásból, olyan 4 feladatsort csináltam meg már, plusz egyet a másik könyvből, ami elég rossz lett(bár lehet azért, mert éjszaka csináltam, de inkább azért IS). A levéllel, meg témákkal az a baj, hogy ott nekem kell kitalálni ilyen dolgokat, amit meg nem tudok :S :'( Nehezen találok ki történeteket is, pl. Levélben az a lényeg - mint ahogy rájöttem - hogy nem kell szarakodni, hanem írni, amiket tudunk, akár szószerint is néhány részt, azzal is több lesz. Nem azzal kell megbáltani a világot, más sem fog tudni olyat írni, hogy leesnek a székről a vizsgabiztosok, és mellettük a többi semmit nem ér ;) Persze sajnos vannak olyan témák, amiről simán megírtam, meg van olyan, amire sokat kellett ahhoz is gondolkoznom, hogy egyáltalán tudjam, hogy mi a helyzet. Pl. hogy kertészeti kiállítást szerveznek, nekem van egy ilyen házi kertészboltom, és hogy én is be akarok ott mutatni...
2010. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 2007-ben voltam németből . Elsőre meglett. Menni fog...
2010. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát én a szövegértésből csak attól félek hogy eléggé sok lesz az idegen szó mert nincs nagyon szókincsem...meg nyelvtanból a 2.féle feladat amikor ki kel találni hova illeszkedjen a szó.....szóbeliből meg a cikkes mert mit mondok ha nem tudok semmit! :-/ hááát én külön elékészitőre nem mentem hanem megvettem az akadémia kiadótól a telces gyakorlókönyvet meg jártam külön tanárhoz vele gyakoroltam de hát ott könnyű...amit egyedül csinálok nem middig jó ....:-/
2010. nov. 21. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:
A nyelvtanos rész szerintem nem szokott nehéz lenni, persze ha nem tudom eldönteni, hogy msot "for" vagy "to", akkor zavaró, de eddig a nyelvtanos feladatok jók lettek. Én is attól félek leginkább, hogy olyat adnak szóbelin, amiről nem tudok beszélni...Meg ugye a hallgatás, ami vagy érthető, vagy annyira nem, hogy 0 pont :S Ti amúgy helyileg hova mentek majd vizsgázni?
2010. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én nyiregyre és ti?
2010. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én Szegedre.
2010. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!