Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudok mondatot alkotni,...

Nem tudok mondatot alkotni, mi mi után jön?

Figyelt kérdés
Németet tanulok és nemtudok mondatot alkotni.Nemtudom hogy mi mi után jön..:SHa valaki leirná nekem az nagy segítséglenne:D
2010. nov. 14. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
na..:S én sem tudom ezt hogy kell..én is németes vok:S
2010. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta mondat szórend kellene? Kérdő mondaté? Felszólító, jövő/múlt idő, befejezett/folyamatos...

Elég sok szórend van. mindet nehéz lenne leírni.

2010. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen mondatot akarsz alkotni. A sima kijelentő mondatban Alany, Állítmány, Többi. Kérdőben w-s kérdőszóval kérdezel, akkor az az első, utána Állítmány, Alany, Többi mondatrész. Fordított szórendnél (ha vmit ki akarsz emelni a többi részből, (pl szombaton ez és ez történt, és a szombat része a fontos, akkor azt teszed előre.) Többi mondatrész, Alany, Állítmány. Ha kötőszavas mondatot akarsz csinálni, akkor először fordított szórend, vessző, a Kérdőszó, Alany, Többi mondatrész, Állítmány. (Röviden KATI) Remélem érthető voltam.
2010. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hét képleirást kell irnom..szóval például ugy kezdem hogy A képen van egy apuka és a lánya.és utána leirom hogy mit csinálnak mi van rajtuk mit eszik a kislány..meg ilyesmiket.szóval a végig nagyából kijelentő mondatokat irok..

Halotam valami olyat h az ugy van hogy alany ige és utánna a többi mondatrész..denemtudom hogy van ez..

leirnád hogyvan ezeknek a szórandje?Meg lefordítanár nekem ezeket?

A képen van egy apuka és mellete ül a lánya.

Ők vonaton utaznak.

A lány banánt eszik.

A lányon kockás ruha van.

2010. nov. 14. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:
attól, hogy lefordítják neked/megcsinálják helyetted nem fogod megtanulni...
2010. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nemtudom hogy kell mondatot alkotni..ezért szeretnék rá példát látni..meg hozzáudok kezdeni legalább a képláiráshoz..
2010. nov. 14. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Auf dem Bild sieht man einen Vater. Seine Tochter sitzt neben ihm.

Sie farhren mit dem Zug.

Das Mädchen isst eine Banane.

Das Mädchen traegt ein kariertes Kleid.


Az elsőt úgy is lehet, hogy : Man sieht einen Vater auf dem Bild. De németben gyakran "kiemelünk", és utána fordított szórend.


Tessék, itt vannak a kért példáid, tanulmányozd, ha még kell segítség, szólj.

2010. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elírtam bocsi: sie fahren



és az "ae" umlaut akart lenni.

2010. nov. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösszi szépen..sokat segítettél:D
2010. nov. 15. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!