Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! A megadott szavakkal...

Német! A megadott szavakkal kell három mondatot alkotni. Segítenél?

Figyelt kérdés

Ich möchte nicht zu Oma fahren,

weil..... .

weil..... .

weil..... .

A szavak amikből három mondatot kell alkotni: Paul, muss, immer, zu, lieber, am, mit, Samstag, Oma, eine, ich, Hause, spazieren gehen, Party, ich, bleiben, macht, möchte


Előre is köszönöm!


2011. febr. 17. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ich möchte nicht zu Oma fahren, weil ich lieber mit Paul spazieren gehen möchte.

Ich möchte nicht zu Ohma fahren, weil ich lieber zu Hause bleiben möchte.

Ich möchte nicht zu Oma fahren, weil ich am Samstag eine Party organisieren/machen möchte. (Szerintem az organizieren szebb.)

Nekem erős a gyanúm, hogy a KATI szórendet kellett gyakorolni. Szerintem ez az egyik legegyszerűbb, Te is gyakorold, különben ennél csak nehezebb lesz. Szóval annyi ennek a lényege, hogy az ige az uccsó, vagy ha van segédige (möchten, dürfen, sollen, stb.) is, akkor az az utolsó.

2011. febr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem is figyeltem. Nem úgy van véletlenül, hogy zur Oma?
2011. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A szórendet ismerem, csak éppenséggel kicsit beteg vagyok, fáj a fejem, és az ilyen feladatok most nem mennek. :S Holnap meg muszáj lesz suliba mennem. Pedig mikor feladták, még gondoltam is, hogy ezt két perc alatt megcsinálom, nagyon könnyű, egyszerű szavak vannak, mikkel jól lehet mondatot alkotni.
2011. febr. 17. 18:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, és nem zur van, hanem zu. :)
2011. febr. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!