Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg németet és oroszt beszélek.

A némethez már semmi kedvem, nem is szeretem, az orosszal semmi problémám.

Angolt viszont nem szívesen tanulnék, nincs hozzá fülem.


2010. nov. 10. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
spanyolt
2010. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%
OLASZT.GYÖNYÖRŰ,ÉS HASZNOS!
2010. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én angolul, oroszul és németül tanulok. Szerintem te is tanulj így. Manapság az angol alapkövetelmény, lassan már a takarítónak is kell. Ha tényleg nagyon nem akarod és nem látod semmi hasznát, akkor esetleg tanulj meg franciául.
2010. nov. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Az előző kommentre válaszolva: akkor már inkább az angol, mint a francia
2010. nov. 10. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
némettel mi a baja mindenkinek?:O szerintem jóó:D én angolt és németet tanulok:) anol elég szar:S de kell...én oalszt tanulnék:)
2010. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én mindig belezavarodok a német nyelvtani részébe, meg szerintem túlbonyolítja a mondatokat. Az orosszal nincs ilyen bajom, bár azt még csak 2 éve tanulom míg a németet több, mint 7 éve, de így is alig tudok középfokon beszélni hiba nélkül:S
2010. nov. 10. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Hááát, a szakemberek azt mondják hogy inkább kis nyelveket érdemes tanulni második-harmadik nyelvnek, mert azokat kevesen beszélik. Tehát nem angol-német-francia-olasz-spanyol vonalon gondolkodnék (ha még egyszer fiatal lehetnék ;P), hanem pl. észt, litván, norvég, bolgár, finn, görög, portugál, stb., ill. bmilyen közel- v. távolkeleti nyelv.
2010. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Angolt mindenképpen kellene tanulnod, ha nem valami nagyon primitív munkát akarsz végezni. A szakirodalom minden területen angolul van.


A német is nagyon hasznos. Az orosz kevésbé, bár még azzal is lehet menni valamire.


Ha az angol nem jöhet szóba, akkor marad a francia, az is viszonylag még használható.


A spanyol már nem túl használható, de nem is teljesen jelentéktelen. Angol mellé nem rossz kombináció.


Az olasz még a spanyolnál is kevésbé használható, a távol-keleti nyelvek magolása pedig zsákutca.

2010. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia!!pedig az angolt kellene tanulnod, ha nem is tökéletesen.(én már 8 éve tanulom és sztem nem nehéz)meg az angolt sok helyen kérik is.de ha mégsem angol akkor szerintem francia spanyol vagy olasz.:)))
2010. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

a távol-keleti nyelvek tanulása nem magolás - csak a dilettánsok és hozzá nem értők hangoztatják.

szerintetek a kínaiak kalligráfia ecsettel a kezükben születnek?

négy éve tanulok kínaiul és van középfokú nyelvvizsgám és baromi sokat fogok vele keresni pár éven belül, mire leesik a tantusz Közép-Európában.

18L

2011. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!