Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta nyelvtanulás?...

Autodidakta nyelvtanulás? Működik?

Figyelt kérdés

Svédül próbálok tanulni, elég jól megy, 4 napja kezdtem tanulni, a nyelvtan logikáját nagyjából átlátom, persze nem részletesen vettem át. Van 2 nyelvkönyvem, a kiejtést meg zenékből, filmekből, + a dictzone szótároldalról próbálom elsajátítani (sztem minél több helyről hallom annál jobb).


Szóval szerintetek érdemes svéd tanárt is keresni és pár tíz órát venni nála?


Ja, amúgy angolul jól tudok, meg németül minimálisan.


2010. nov. 8. 21:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Bár nem új könyv, de kezdetnek nagyon meg is felel a Kevés Szóval Svédül, a könyv felépítése és a nyelvtani része nagyon el van találva, tulajdonképpen ebből a szempontból az egyik legjobb, kb. egy szinten van az FSI-féle könyvvel. Következőnek érdemes lenne megpróbálni valami tisztán svéd könyvet, pl. Mål, Rivstart, aztán később mehet a Form i Fokus, azzal már elég messzire el lehet jutni. Ezen a szinten már érdemes olvasni a Deskriptiv Svensk Grammatikot is, vagy angol nyelven majdnem olyan jó a Swedish - An Essential Grammar.

Addig is a Harrach könyv mellett érdemes a Swedish: an elementary grammar reader-t is olvasni kb. azonos szint.


Interneten is érdemes olvasgatni, Aftonbladet, 8 Sidor, csak a gyakorlás kedvéért, vagy bármi mást a tartalom kedvéért.

2010. dec. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!