Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta nyelvtanulás?...

Autodidakta nyelvtanulás? Működik?

Figyelt kérdés

Svédül próbálok tanulni, elég jól megy, 4 napja kezdtem tanulni, a nyelvtan logikáját nagyjából átlátom, persze nem részletesen vettem át. Van 2 nyelvkönyvem, a kiejtést meg zenékből, filmekből, + a dictzone szótároldalról próbálom elsajátítani (sztem minél több helyről hallom annál jobb).


Szóval szerintetek érdemes svéd tanárt is keresni és pár tíz órát venni nála?


Ja, amúgy angolul jól tudok, meg németül minimálisan.


2010. nov. 8. 21:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

+ eddig úgy vetem észre, hogy bejön, mert a zenék egy részét, ami 4 napja teljesen kínai volt, most megértem, meg a nyelvtan egy részét is. Persze csak az egyszerűbb, érthetőbb mondatokat :-)


Nagyon hasonlít az angolhoz, lehet ez nagy előny...

2010. nov. 8. 21:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én finnül tanulok így. én is beszélek angolul és németül is. és a svéd tényleg nagyon hasonlít az angolra sokszor mikor a párom poénból svédül beszél hozzám , megértem mit mond hiszen sok szó olyan mintha angol lenne.

lehetséges megtanulni ilyen módon is, ha igazán akarod na meg ha van kitartásod és szorgalmad. de szerintem is az lenne a jó ha lenne egy tanárod is akivel azért mégis átveszitek az alapokat.

2010. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem ez csak akkor működik, ha már van valamilyen más nyelvekből alapod. A következő nyelv elsajátítása már mindig egy fokkal "könnyebb". (Most nem egy drasztikus nyelvváltásra gondolok mint az angol után a kínai. :) - de szerintem működhet, ha van valamilyen hanganyagbeli segítséged (is), hiszen a kiejtés nagyon fontos, hogy NE rosszul tanuld meg, a "magad módján". Bár Lomb Kató szerint a nyelv az egyetlen, amit "rosszul" is érdemes tudni! :) De azért csak óvatosan. :)

Így hogy alapod van, szerintem működhet. Egyébként én a hollanddal kacérkodom most így! Az is tiszta angol és német keveréke, a nyelvtant én is már "nagyjából" átlátom, a szavak is hasonlítanak, felfedezem benne a két nyelv "egyvelegét". :)

Úgyhogy szerintem hajrá! Ha pedig nagyon úgy érzed, hogy elakadtál, akkor keress egy tanárt. (bár nem túl sok van belőle - főleg vidéken).

JÓ tanulást és kitartást hozzá. :)

2010. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Autodidakta nyelvtanulás? Működik?"


Igen. Balassi Bálint sem a Berlitz nyelviskolában tanult meg jópár nyelven.


"Ja, amúgy angolul jól tudok, meg németül minimálisan."


Akkor túl nagy meglepetések nem fognak érni.


A svéd nyelvtan nem bonyolult. A svédben a kiejtés és hangsúlyozás az, ami nem triviális (bár talán könnyebb pl. a dánnál), és alaposan tanulmányozni kell. Ehhez az interneten annyi anyagot találsz, amennyit nem szégyellsz.

2010. nov. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Írásbeli mindenképpen, ha egy kis kitartása van az embernek.

Legalábbis én soha nem értettem, hogy ha egy nyelvkönyvben látok egy ilyen feladatot:


Ich habe ein Auto gekauft. (kaufen)

Er hat mir ein Buch ........ (schenken),


miért kellene (tanári) segítség ennek értelmezéséhez, ellenőrzéséhez.

Vagy aki a

"Hätte ich noch Urlaub gehabt, wäre ich nach England gefahren."

példamondat után nem tudja azt mondani, hogy

"Ha lett volna időm, meglátogattalak volna.",

annak inkább virágkötő, vagy pedikűr-manikűr tanfolyamra kellene mennie.

Ez a német nyelvtan kétharmada, ezzel már középfokú vizsgára nyugodtan el lehet menni.


A szóbeli már nehezebb dió, de az sem lehetetlen, én többnyelvű DVD-t néztem adott nyelven és felirattal.

Persze a legjobb, ha lehetőségünk van idegen nyelvterületen eltölteni némi időt. Nekem szerencsém volt, Ausztriában dolgoztam egy darabig.


De németből, és három másik nyelvből sikerült írásbeli (két középfokú, két felsőfokú) vizsgát tenni 6 év alatt.

2010. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, és szóban is használod a többi nyelvet a németen kívül? Mert 6 év alatt nem rossz ennyi nyelvet megtanulni, de szóban fontosabb talán tudni, mint írásban.

Amúgy lehet autodidakta módon nyelvet tanulni, én is így tanultam spanyolt és franciát. Csak később én kimentem az adott országba, szóban is begyakorolni a nyelvet.

2010. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tja! Melyik könyvből tanulsz?


Én is tanultam svédül, két hónap alatt majdnem középszintig el lehet jutni, mondjuk kell hozzá szorgalom. A kiejtésnél a „tj” és „sj” hangok lehetnek szokatlanok, és nyelvtani rész különösebb nehézséget nem tartogat, a szavak tanulása viszont nehezebb, mint az angol nyelv esetében, főleg azért mert ezekkel csak akkor találkozni ha éppen nyelvet tanulsz, máshol nem igen. A legnehezebb rész még az amikor értelmes mondatot kell alkotni, ahhoz ugyanis nem elég a nyelvtant és a szavakat ismerni, hanem szókapcsolatok, kifejezések ismerete szükséges hozzá.


Egyébként egy idő után érdemes elkezdeni hallgatni a Sveriges Radio-t ( [link] szerintem jól meg tudja tornáztatni az agyat, tanulságos! :)


Det är aldrig för sent att lära sig något nytt!

2010. dec. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hej idag 04:53!


Kevés szóval svédül


Szerzõ: Harrach Ágnes

Tankönyvkiadó, Budapest, 1987


,och jag lära mig svenska via internet. Jag vill gå till Sverige nästa sommar att öva upp min svenska... (och vandra där)


Amúgy ja, a kifejezésekkel eléggé bajban voltam, mert tényleg vannak mondatok, amiket magyarként magyar gondolkodással máshogy moondanék. A kiejtés meg megint érdekes, főleg az "y" ugye az félig í, félig ű. Persze ha sima i vel mondom, szerintem azt is megértenék, de azért nem árt helyesen megtanulni egy nyelvet. Őszintén szólva én nem annyira a nyelvvizsga miatt tanulom, hanem sokkal inkább azért, mert elég svédmániás (meg skandináv) vagyok kb úgy 8-10 éves korom óta, nem tudom pontosan megmondani mi, de valami nagyon megfogott az országban, meg úgy egész skandináviában... Csak sajnos most kezdtem el tanulni, de ahogy mondtad sohasem késő :D

2010. dec. 7. 14:07
 9/11 A kérdező kommentje:
Jut eszembe hülyeséget írtam, nem is biztos hogy van svéd nyelvvizsga, (lehet h van nem tudom) csak valahogy ha meghallom, hogy "középfok" akkor automatikusan a nyelvvizsgára gondolok :D
2010. dec. 7. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legjobban az autodidakta nyelvtanulás jött be. Ha a kiejtés nem probléma, érdemes így haladni, saját tempóban és vizsga előtt valamivel érdemes nyelvtanárhoz is elmenni.

Hátránya, hogy a beszélgetést az idegen nyelven így nem tudod gyakorolni.

Ja, és jó könyv kell hozzá, amiben van magyarázat a nyelvtanhoz és sok gyakorlat.

2010. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!