Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan értsem meg jobban az...

Hogyan értsem meg jobban az angolt?

Figyelt kérdés

Az angol tudásom 80% filmekből, zene szövegek, játékokból ragadt rám, sajnos nem az iskolából

Majdnem szóról szóra mindent megértek ha beszélnek hozzam, vagy valamit írnak angolul.

Szinte vissza is tudok válaszolni helyesen, de úgy érzem muszáj leellenoriznem fordítom, mert mi van ha tok hülyeséget írtam helytelenül

Viszont ha odajutok, hogy válaszolnom is kell szóban, mintha leblokkolna az agyam, csak szavak jutnak eszembe, sokszor az sem.. a teljes mondat alkotás, hogy egy normális párbeszéd alakuljon ki az szörnyű. És utána mindig később jövök rá, hogy ahh..ezt kellett volna mondjam..hiszem tudom is( csak akkor abban a pillanatban fagyok le)

Elkezdtem doulingozni, úgy érzem ez kicsit segit is a helyzeten, teljesen az alapoktól kezdtem azt is, hogy minél jobban megragadjon minden

Hogy tudnék javítani azon, hogy menjen a folyekony párbeszéd is?

Tudom hogy sok ember, akinek ez az anyanyelve, meg ok sem alkotnak nyelvtanilag helyes mondatokat

De én valamiért mégis jobban szeretem azt, ha mondjuk egy étteremben azt mondom I would like a latte macchiato

Mint azt, hogy latte please

Vagy ne gorcsoljek ennyire rá?

Allaskeresesnel is azt látom, hogy a legtöbb helyen már szinte követelmény hogy társalgási szinten tudj.


tegnap 07:01
 1/1 anonim ***** válasza:
A beszéd egy aktív készség, gyakorlás nélkül nem fejlődik. Egy tanár kéne neked, vagy legalább olyan környezet, ahol kénytelen vagy sokat beszélni angolul.
tegnap 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!