Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek túlvállaltam...

Szerintetek túlvállaltam magam? (egyetemi képzés)

Figyelt kérdés

Idén kezdek Finn nyelv és irodalom (fő) - Magyar nyelv és irodalom (mellék) szakon, illetve felvettem mellé a tanárképző modult, illetve svéd kurzust.

Eddig megvoltam győződve róla, hogy nem lesz annyira sok, de most kicsit megijedtem a sok tantárgy miatt. Az alaptárgyakat magyarul fogom tanulni, de a nyelvi tárgyakat kizárólag idegen nyelven.


Az alábbi tárgyaim lesznek:

Magyar nyelv I. fonetika és textológia

Magyar irodalomtörténet

Finn nyelv I.

Finn kultúra és civilizáció

Általános nyelvészet

Svéd nyelv

Testnevelés

Normativ nyelvtan


Esetleg ha valaki tanulta ezeket a nyelveket, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


Igazából ezt a képzést csak egy alapnak szeretném, hogy finnországban tanuljak -finnül-, egy olyan képzést amiben elszeretnék helyezkedni.



ma 18:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy lesz még egy neveléspszichológia előadás is, a tanárképző miatt. Az alapszak 35 kredit a svéddel, mellé a tanárképző 5 kredit. Eléggé stresszel, főleg hogy mind a kettő szemeszterre most kellett felvennem a tárgyakat, és nagyon kevés magyar diák lesz.
ma 18:49
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

"megvoltam győződve"? "elszeretnék helyezkedni"?

Így nagyon nehéz lesz. Szerezz előbb stabil alapokat magyar nyelvtanból.

ma 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!