Érdemes vagy nem érdemes kínaiul tanulni és miért?
Jó volna ha érveket is mondanának a hozzászólók (ha lesznek) sőt akár azt is elárulhatnák, hogy milyen információkra, tapasztalatokra alapozzák véleményüket.
Köszönöm!:)
Ez attól függ, hogy miért akarod ezt tanulni.Ha mondjuk kint akarsz élni, vagy úgy gondolod, hogy jól fog jönni a munkádhoz, akkor hajrá!
Amúgy mindig érdemes nyelvet tanulni, ha az érdekel.
Érdemes.Mert pár év múlva Kina fogja uralni a világot :(
Nézz szét, mindent Kína gyárt.
"Érdemes vagy nem érdemes kínaiul tanulni és miért?"
Mi a célod vele? Ha Kínában akarsz élni, akkor érdemes. Ha maga a kínai nyelv mint öncél érdekel, akkor is érdemes. Gyakorlatilag semmilyen más esetben nem éri meg a befektetett munkát.
Ha a nyelvtudásra azért van szükséged, hogy üzleti vagy szakmai kapcsolatokat építs, ahhoz magas szintű angol nyelvtudás kell (esetleg német, francia vagy orosz jelent bónuszt bizonyos területeken). A kínait nem érdemes tanulni. Az a kínai, akivel érdemes szóbaállnod (vagyis tanult ember, akinek dolga van külföldiekkel), úgyis tud angolul. Tehát ha te kínaiakkal akarsz beszélni, ahhoz elsősorban angoltudás kell.
Kína nem fogja "uralni a világot", nem lesz belőle "a jövő szuperhatalma" és semmi ilyesmi. Kína fontos ország, és a jövőben is az lesz, és ahogy egyre jobban bekapcsolódik a világgazdasági rendszerbe, természetesen a kínaiak óriási erőfeszítéseket tesznek, hogy megtanuljanak angolul. Azzal a kínaival, aki nem tud angolul (tehát: paraszttal, szövőgyári munkással, elektronikai szerelde munkásával) egyszerűen nincs is miről beszélned.
Ha Kínában élsz, akkor nem árthat a kínai tudás, bár nem nagyon fontos. Bőven elég a szóbeli tudás (beszélni a kínait elég könnyű), az írást nem kell magas szinten ismerni, ami értelmes vagy fontos, az úgyis hozzáférhető angolul vagy valaki majd lefordítja.
Ha csak a kínai kultúra és történelem érdekel, még akkor sem fontos kínaiul tudni. MINDENT lefordítottak már rég angolra, amit érdemes volt. Ha Kínát akarod megismerni, ahhoz megint csak angolul kell tudni.
Röviden: a kínait főleg akkor érdemes tanulni, ha nem érdekel, hogy hasznos-e, viszont érdekel maga a nyelv. Ugyanis kétségkívül érdekes nyelv, a klasszikus kínairól nem is beszélve, jelentős irodalma is van, szóval megértem az ilyenfajta érdeklődést. Hogy üzleti előnyöd lesz a kínaitudásból, azt felejtsd el.
Nem fogja uralni.
Mert már évek óta uralja.(csak az embereket könnyü ismert márkanevekkel átverni amitt valójában Kina gyárt :)
ma 16:24
1. Kína nem gyárt mindent. Kína a világtermelés kb. 9%-át képviseli, miközben ott él a világ lakosságának 20%-a.
2. Uralni valamit és gyártani valamiket két nagyon különböző dolog. Ennyi erővel a BMW műveket a futószalagnál dolgozó munkások "uralják", mert "ők gyártanak mindent". Ez nem így működik. Kína a világ melósa, nem pedig ura.
"van pár ország, ami előbb pályázik az USA ellenpontozására véleményem szerint, mint Kína"
Ez így van, pontosabban _majdnem_ így van, mert valójában az a helyzet, hogy az USA után a második legjelentősebb hatalmi központ az EU, amelynek a tagjai többnyire NATO-tagok is, azaz az USA szövetségesei. A harmadik legerősebb tényező Oroszország, amely azonban már nincs egy súlycsoportban az USA-val, és az utóbbi időkben közeledni igyekszik a NATO-hoz.
Kína középmezőnyben van a világ hatalmai között: meg tudná védeni magát a legtöbb ellenséggel szemben (kivéve: USA), de ő maga a saját határaitól messze nem tudja diktálni a feltételeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!