Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan segítség?

Angol nyelvtan segítség?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, picit gáz, mert elég sok oldalon utánanéztem az igeidőknek, de valamiért azt érzem minél több helyről informálódom, annál rosszabb, csak összezavarom magam vele. A szókincsem megvan, érteni nagyon sok mindent értek, de megszólalni nem tudok az igeidők miatt :/

Tudnátok olyan könyvet/weboldalt/videót küldeni, ahonnan tényleg egyszerű megérteni? Esetleg gyakorolni is lehet?

Előre is köszönöm.



tegnapelőtt 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Levonhattad volna azt a következtetést is, hogy nem te vagy a hülye, hanem az igeidők bonyolultak. Bár nem mindegyik, de van amelyik magyar aggyal szinte foghatatlan. Nem véletlen, hogy sok nyelvtanulós könyvben vannak ilyen gyűjtések, hogy bizonyos igeidők általában mely határozószókkal járnak együtt.

Persze, nem mindegyik bonyolult.

Szorgos gyakorlás az egyetlen út, amivel közelebb lerülhetsz.

tegnapelőtt 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Körülöttem valamiért másoknak egyszerűen csak jön magától, nem véletlenül érzem magam hülyének :(

Köszönöm, akkor ez még sok kínlódás :/

tegnapelőtt 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

"A szókincsem megvan, érteni nagyon sok mindent értek, de megszólalni nem tudok az igeidők miatt :/"

Ezt felejtsd el! Nem az igeidőktől függ, hogy meg mersz-e szólalni. Egyszerűen elhatározás kérdése. Már a kezdet kezdetén is, amikor még azt se tudja az ember, hogy igeidők is lesznek majd, meg hogy hány van belőlük, stb., már akkor meg mer szólalni, aki akar: ilyeneket mond, hogy hello, thank you, excuse me, what's that?, I don't know, meg hasonlók.


Ne akard megtanulni "az igeidőket"! Nem azért vannak.

tegnapelőtt 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtan gyakorlásra az oxford angol nyelvtent ajánlom. Nyelvtan leírások vannak benne majd jó sok feladat hozzá. (megoldókulcs is) [link]


de ha alapvetően írásban, feladatmegoldásban megy a nyelvtan, akkor tényleg inkább a beszédet kellene külön gyakorolnod. akár csak otthon egyedül először, kezdj el beszélni magadnak arról hogy mit csináltál aznap, mik a terveid a hétvégére, vagy olvass el egy cikket és foglald össze szóban. aztán ha már otthon bízol magadan akkor érdemes másokkal is gyakorolni.

tegnapelőtt 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit 4# ajánlott egy nagyon jó könyv, én még amit ajánlani tudok az a English for Everyone English Grammar Guide.


Ez a könyv is nagyon jól összefoglalja, ábrákkal ábrázolja az idő múlását, itt egy kép, hogy mire értem: [link]


Amúgy amit 3# mondott igaz, igeidőket tanulással és sok olvasással elsajátíthatod, de beszédhez más kell.

tegnap 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!