Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vagy újlatin nyelv?

Orosz vagy újlatin nyelv?

Figyelt kérdés

Angol C1 után most német b2-es tanfolyamra járok. Mellette szeretnék elkezdeni egy 3. idegen nyelvet amit utána szintén B2-es szintig szeretnék vinni.

Ami érdekel az az orosz vagy egy újlatin nyelv (spanyol/portugál/olasz) /az újlatin nyelvek ebben a sorrendben./


Melyiket érné meg tanulni ezek közül és miért szerintetek?

Melyik lehet később értékes a munkaerőpiacon?

Melyik mennyire nehéz (nyelvtan stb.)?

Melyik tanulható gyorsabban? (Elérhető anyagok, közösségek stb.)



szept. 12. 19:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg melyik nyelvnél segíthet az angol-német tudás?
szept. 12. 19:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A céljaidtól függ
szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Én oroszt kezdtem (Német C2, angol B2 jelenleg), nekem ez tetszett.

Az újlatin nyelvek nem igazán érdekesek, ahol ezeket használják, ott angollal meg némettel minden gond nélkül el lehet boldogulni.

szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyiknél sem.

Habár az angolban, németben is sok a latin szó.

szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszt választanám.
szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
B2-ig egyszerű(bb) nyelvet szeretnék, mert félek, hogy utána ha nem használom akkor úgyis elkopik a tudás, és mivel már csak hobbi nyelv nem szeretnék és nem tudok egy 3. nyelv szintentartásához elég időt kigazdálkodni.. egyszóval gyorsan el szeretnék jutni egy B2-es szintre, viszont szeretném ha valamennyire azért hasznosítható nyelv lenne a későbbiekben. Ezek alapján melyiket mondanátok? Köszi!
szept. 13. 21:06
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
A hármas jó nagy hülyeséget ír. Azok az országok pont, hogy híresek arról, hogy vagy nem tudnak sokan angolul vagy nem akarnak angolul beszélni (Franciaország és Belgium/Svájc francia nyelvű részei mind ilyenek). Ne hallgass rá, NEM lehet elboldogulni az angollal. Én újlatin nyelvet választanék mindenképp és neked is ezt javaslom.
szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, az előző vagyok. Most látom a kérdéseidet. Én spanyolt vagy olaszt tanulnék, portugált inkább nem, vagy csak ha az előző kettő közül már megvan az egyik. A munkaerőpiacon egyik sem olyan értékes, mint az angol vagy a német (német B2-t mindenképp vidd végig!) viszont szerintem az olasz/spanyol egy szinten van kb. Mennyire nehezek. Hát az orosznál mind könnyebb, meg a németnél is és említetted, hogy olyan nyelvet szeretnél, ami B2-ig egyszerűbb. Van, ami a spanyolban nehezebb (kötőmód, tőhangváltás igeragozáskor, bár ez a németben is van) és van, ami az olaszban (elöljárószavak, azok összevonásai a névelőkkel). Kiejtése mindkettőnek egyszerű, viszont ha németből már B2 szinten tartasz, akkor az újlatin nyelvek nyelvtana kb gyerekjáték nehézségű lesz. A portugál nehezebb a kiejtés miatt, szóval továbbra is tartom az olaszt vagy spanyolt. Az orosszal szerintem jobban megszenvednél és sokakkal ellentétben szerintem nem "nyit ki" annyi kaput, hogy ennyi energiát megérje belefektetni. A német mellett szerintem még túl nagy falat is lenne, egyszerre a kettő.
szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Esetleg egy dél-szláv nyelv mennyire lenne rossz ötlet? Talán nem olyan nehéz mint az orosz, megis megértenék nagyjából magam az egész Balkánon?!

szept. 17. 22:01
 10/10 anonim válasza:
#3 mert a német aztán érdekes. +sok német nyelvű helyen meg az angollal lehet boldogulni. Akkor a német minek?
szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!