Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért volt ilyen szörnyű a...

Miért volt ilyen szörnyű a nyelviskola? Minden nyelvviskola ilyen?

Figyelt kérdés

Még tavasszal úgy döntöttem, hogy elmegyek egy nyelvviskolába, és leteszek nyelvvizsgát angolból (az egyetemi felvételi pontok miatt). Édesanyám vagy 20 nyelviskola opciót rakott elém, hát én meg ráböktem egyre, megnéztük a véleményeket, nem sokat találtunk róla, de amit találtunk róla az is pozitív volt.

2 hétre mentem. A tanár egy külföldi tanár volt, egy kicsit beszélt magyarul.

Az egész káosz már az elején kezdődött.

Az 1. héten 14 - en voltunk, habár 4 embert elkülönítettek, mert annyira "jók" voltak (idézőjelbe raktam, mert állítólag együtt csinálták meg a feladatokat).

A tudás minden szinten ott volt. Volt teljesen kezdő, volt már C1 - es szintet is megütő ember.

A csapat egyik fele már a 4. hetét nyomta, valaki a 2. - at, én meg pár másik ember az elsőt.

A tananyag össze - vissza volt, semmi rendszer, gyakorlatilag belecsapva az egészbe. Lapokon gyakoroltuk a nyelvtant, oldalakon keresztül körmöltünk a füzeteinkbe... (amúgy most nem azért, de mit csináljak kb. 50 lappal???)

Aztán jött a 2. hét jöttek megint újjabbak. Valaki az 1. hetét csinálta, valaki a 3. - at, 2. - at. A tananyag megint egy káosz.

Napi 7 óra angolozás, légkondícionáló nem volt (itthon sincsen, nem nyafogok, de azért amikor 7 órán keresztül bent ülsz egy teremben a nyár egyik legmelegebb hetében, és próbálsz koncentrálni...



aug. 26. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ebből sajnos csak a tanulságokat lehet levonni. Meg kell tanulni beszélni - magyarul. Ha kérsz 30 dkg parizert, és kilóg egy fél patkány belőle, akkor fizeted és elviszed? Minden nyelviskola úgy működik, hogy igyekeznek a reklamációt kezelni, de pénzt nem adnak vissza. Itt meg reklamációra okot adó jelenségek vannak. Ja, ha nem reklamálsz...

Az egyetlen, amit meg meg kell tanulni ebből, hogy a körülményekről előre pontosan kell érdeklődni. Itt (csak) a légkondicionálásra gondolok. Na meg a lap, hát nem tökmindegy, hogy lapokon is kapsz anyagot? Én sok tanfolyamot jártam, mindig voltak lapok is.

aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy reklamáltunk, és kaptam online órákat.
aug. 26. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Jártam több nyelviskolába is, de sosem volt ilyen tapasztalatom. Mindig beosztottak egy bizonyos szintre, mindenki egyszerre kezdte el a tanfolyamot és 8-nál többen sosem voltunk.


Anyanyelvi tanár jó, ha a kommunikációt kell fejleszteni, de (véleményem szerint) arra, hogy a nyelvtant elmagyarázzák, jobb egy magyar anyanyelvű.

aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!