Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek C1-es angol...

Hogyan készüljek C1-es angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

C1-es felsőfokú angol nyelvvizsgát teszek szeptemberben. Már jelentkeztem rá, elég jól tudok angolul, az írásbelin át is mentem, de egyszer megbuktam szóbelin, azt csinálom újra.

Origósat csinálok. Hogyan tudnék készülni rá?7



aug. 20. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted mi miatt nem sikerült elsőre?
aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg túlságosan magabiztos voltam, azt hittem simán menni fog, de nem így lett.
aug. 20. 23:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor vegyél elő valami témakörös könyvet és tanulmányozd át, hogy jobban, tartalmasabban hozzá tudj szólni a témákhoz, meg nézz utána jobban, hogy tulajdonképpen mit is várnak el, mire hány pont jár, mert ha az írásbeli sikerült, akkor szerintem a nyelvtani tudásod meg szókincsed is megvan, inkább csak össze kéne szedni a gondolataidat...
aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Remélem még időben vagyok

Én elég sokat készültem rá de igazából amit ajánlani tudok az az amit gondolom sokszor hallottál de tényleg erről szól

BESZÉLJ. Mondj ki mindent ami a fejedben van. Nekem volt olyan hogy mondtam egy dolgot aztán meggondoltam magamat és mégis inkább az ellentétét állítottam

A lényeg hogy ha gondolkozol is, ne állj meg inkább gondolkozz hangosan

Sajnos én csak ennyit tudok tanácsolni hogy beszélj amennyit csak tudsz ami éppen eszedbe jut

Nem tudom origonal potnosan hogy van de általában a folyamatosságot előnyben részesítik a nyelvtannal szemben (nyilván mindent nem néznek el) de általában fontosabb hogy folyamatosan beszélj

Ja és ha valamit elrontasz nyelvtannal kapcsolatban, minden esetben javísd ki magad. Ha nem vagy benne biztos hogy elrontottad mert annyira zsigerből jött akkor is inkább menj vissza nehogy ezen muljon


Nekem 92%os lett, esetleg ha kérdésed van vagy valami nem érthető írj privátban nyugodtan

szept. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ha valamit elrontasz nyelvtannal kapcsolatban, minden esetben javísd ki magad. Ha nem vagy benne biztos hogy elrontottad mert annyira zsigerből jött akkor is inkább menj vissza nehogy ezen muljon"

Nem, ennyire nem kell ráparázni a nyelvtanra. Különben is: ha nem biztos benne, akkor menjen vissza és mit csináljon, tegye közhírré, hogy nem tudja, hogy kéne mondani helyesen? Nem, ne!

szept. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

#5, menjen vissza és mondja újra

De nyilván csak akkor ha valamit nagyon rosszul mondott elmondtam a nyelvtanra kevésbé adnak mint a folyamatosságra nyilván nem kell minden kis szar miatt problémázni de nekünk vizsgán kevesebb pont járt azért ha használtál önkorrekciót de nem mindenhol mint ha mindenhol használtál volna

Azért mondtam hogy ha nem biztos inkább mondja újra mert mínusz azért nem jár úgyhogy ne ezen múljon

szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha nem biztos benne, akkor lehet, hogy eredetileg mondta jól, és ha máshogy mondja, az lesz helytelen. Nem! Csak akkor javítsa magát, ha tutira jobban tudja mondani, mint elsőre! Amikor nem biztos benne, akkor csak menjen szépen tovább, ne hívja fel a figyelmet a bizonytalanságára! (Az is lehet, hogy a vizsgáztatók se veszik észre, ha kis hiba, mert ők millió dologra figyelnek, nem csak a nyelvtanra.)
szept. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg olyan szavakat használni amik nem annyira ‘altalanosak’
szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!