Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel nyelvvizs...

Hogyan készüljek fel nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 3 évig jártam magántanárokhoz, de nem igazán éreztem a hatását, elvégeztem a feladatokat, tanultam a szavakat, a nyelvtant. Próbálkoztam 2 írásbeli és 1 szóbeli nyelvvizsgával de mindegyik 47-50% között mozgott. Eléggé el vagyok keseredve, nyelvtanárhoz nem akarok már járni. Most fejeztem be az első évemet egyetemen, itt a második félévben volt a kötelező angol, amit köteles vagyok teljesíteni, ha nem rendelkezem nyelvvizsgával, de elég komolytalan szinten tanítja a tanár. Nem tudom, hogy hogyan is tudnám felhozni magam olyan szintre, hogy meglegyen egy középfokú? Vettem egy origós felkészítő könyvet, amelyben csinálgatom a feladatokat, de teljesen úgy érzem, hogy eredmény nélkül. A sorozatokat nagyrészt angolul nézem magyar felirattal, de ezzel sem érzek fejlődést. A nyelvtant, hogyan tanuljam? Valamint a szókincsemet, hogyan fejleszthetném?

2022. júl. 6. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Találj lehetőségeket a beszélt angolt gyakorolni. Élőben. Lehetőleg anyanyelviekkel, vagy olyanokkal akik felső fokon beszélik.


Írj megadott témákban leveleket (lehet hogy ilyen feladat is van a könyvben?). és legalább ezeket nézesd át valakivel. Nem feltétlenül fizetett tanárral. Bár én ennyi segítségért barátilag is elfogadnék mondjuk pár sört.

2022. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3 év nyelvtanulás nem olyan sok idő ám. Ahhoz, hogy az ember ennyi idő után középfokra jusson (bármilyen nyelvből), azért intenzíven kell tanulni. Csak kíváncsiságból, hány és milyen tanárnál jártál, és milyen gyakran?


Ezen a szinten nem a nyelvvizsgára célzottan kellene készülnöd, hanem magát a nyelvet tanulnod.


Bemész egy idegennyelvű könyesboltba, beruházol egy nyelvkönyvre (munkafüzettel, hanganyaggal), ami leckéről leckére végigveszi a nyelvtant, szókincset. Közben szabadidődben használod a nyelvet (ami lehet sorozatnézés is, bármi).

2022. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Merülj el a valódi nyelvben. Könyvek, videók, podcastok. Megvan egyáltalán a szinted és úgy akarsz kimondottan egy bizonyos nyelvvizsgára készülni vagy még nincsen? Akkor teljesen felesleges a nyelvvizsga feladatait csinálni. Lehet nem is jó neked az origó, hanem inkább egynyelvű kellene.


" A sorozatokat nagyrészt angolul nézem magyar felirattal"


Pont ez a baj. Felejtsd el a magyar feliratot. Akkor is ha nem értesz valamit. Nem kell mindent azonnal megértened. És olyan filmet nézz, amit nagyrészt megértesz. (kb. 80%). Ilyenkor nem az a lényeg, hogy mindent azonnal kötelezen megérts, hanem az, hogy fokozatosan egyre több dolgot megérts.

2022. júl. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvvizsga gyakorló feladatok (a nyelviskolák weboldalán vagy könyvekben) és emelt érettségi feladatok (hiszen B2 szintűek) óriási mennyiségben a rendelkezésedre állnak. Ha az alapok hiányoznak, akkor célszerű venni egy klasszikus tankönyvet (akár olyasmit, amilyet az általános iskolások használnak, de gondolom van belőlük "felnőtt verzió" is), hogy a nyelvtant rendesen megértsd. Utána pedig gyakorolhatod a rengetegféle feladattal a nyelvtant, szövegértést, beszédértést és a levélírást is.

"A sorozatokat nagyrészt angolul nézem magyar felirattal, de ezzel sem érzek fejlődést."

Ezzel nem is fogsz fejlődni. Semmi értelme nincs, ugyanis nem tudsz egyszerre két nyelvre rendesen figyelni. Én sem tudok, pedig lényegében mindent tökéletesen érték. Angolul, angol felirattal már működhet a dolog, de ahhoz meg el kell érni egy bizonyos szintet.

A szókincs növelésére az olvasás és a gyakorlati kommunikáció a legjobbak. Utóbbi a többségnek nehézkes, úgyhogy marad az olvasás. És most nem feltétlen gondolok angol nyelvű regényekre, hiszen a már említett filmes feliratot is olvasod. De lehet szó újságról, random netes keresgélésről, olyan játékról, amiben sok írott szöveg van... Bármi jó, csak az a lényeg, hogy a saját tempódban tudd értelmezni az olvasottakat (pl. állítsd meg a filmet, és szótárazz, ha nagyon nem érted). Ez tök jó módszer lehet, elsősorban tényleg a szókincs növelésére, de akkor évekig kell így fogyasztanod a tartalmakat, és ha át akarsz menni egy nyelvvizsgán, akkor szükség van ezen túl a biztos alapokra is, amit viszont ez nem tud megadni.

2022. júl. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!