Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel középfokú...

Hogyan készüljek fel középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Augusztusban szeretnék majd vizsgázni csak nem tudom hogy hogyan készüljek fel. Milyen feladatokat csináljak? Mikre figyeljek oda? Mikre számítsak?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2022. jún. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyikre mész? (A típusfeladatok miatt kérdezem. Más egy Origo, egy Ecl és egy Cambridge nyelvvizsga.) Szóbelihez én a megadott témákban néztem videókat és olvastam cikkeket, hogy nőjön a szókincsem és a témákban való jártasságom.
2022. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Origo
2022. jún. 1. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Origónál fontos a fordítás, így azt mindenképp gyakorold. Fontos, hogy ne szó szerint akarj fordítani, hanem úgy, ahogy magyarul mondanád. Hallás utáni értésnél és a szövegértésnél magyarul kell válaszolni a kérdésekre, itt fontos, hogy gyorsan tudj váltani a 2 nyelv között. (Ez főleg a hallásnál, az írásbelin ott a szótár és több időd van.) A hallás utáni értésen ha jól tudom annyi választ kell írni a kérdéshez amennyi a pontszám, de ebben nem vagyok biztos. (Pl. sorold fel mik a főszereplő kedvenc ételei. 3 pont. Akkor 3 ételt kell felsorolni.) Fogalmazáshoz érdemes megnézni levélmintákat, nagy az esélye, hogy levelet kell írni. Középfokon inkább baráti szokott lenni. És nagyon figyelj, hogy ne lépd túl a megadott terjedelmet. Szövegértésnél, annál, ahol el kell dönteni, melyik rész hova kerül (azaz lyukas a szöveg és alul vannak a kihagyott részek és neked kell eldönteni mi hova kerül) ott érdemes nézni azt is, hogy az előtte levő szónak van-e vonzata, ige kell oda vagy főnév stb. Ha a jelentés alapján nem lenne egyértelmű. Írásbelin még fontos az időbeosztás is, mivel egyben van minden és te osztod be. Ne járj úgy, hogy elmélázol az egyik feladaton és másra nem jut idő.


Szóbelinél szeretik a hobbit kérdezni bemelegítő kérdésnek vagy azt, hogy mit csinálsz. Szeretik a természetességet, nem azt lássák, hogy egy bemagolt szöveget akarsz felmondani, mert nem azt akarják tudni, hogy tudsz egy szöveget megtanulni, hanem a te nyelvtudásod. Képnél mondj nyugodtan bármit ami eszedbe jut a témával kapcsolatban.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segít valamennyit. Nézd meg a mintafeladatot is az origó honlapján.

2022. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2022. jún. 1. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!