Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek angol szóbeli...

Hogyan készüljek angol szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Hogyan tanuljak szavakat úgy, hogy ne felejtsem el őket és rendesen meg is maradjanak?

Szeretnék hamarosan b2es angol nyelvvizsgára menni, és kíváncsi vagyok, másoknak mi vált be.



aug. 8. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Ne szavakat tanulj, hanem témákat és kontextust. Egy különálló szót felesleges megegyeznek, ha nem tudod, hova illik.
aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Én minden témát kidolgoztam néhány oldalban amikor a szóbelire készültem. Kontextusban tényleg könnyebb szavakat tanulni. Továbbá miközben a témákat kidolgoztam, aközben sok szót alapból megjegyeztem.
aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Én minden nyelvvizsgámra úgy készültem, hogy az adott témákban kerestem újságcikkeket és azokat olvastam. Ezzel a szókincsem is javult és az ismeretem is az adott témákban. A témákat külön nem dolgoztam ki, csak egy vázlatot írtam, hogy mikről szeretnék beszélni.
aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Találj gyakorlópartnereket és beszélgess velük!
aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Amíg el nem éred az adott szintet (vagyis végig nem tanulod az adott szintű tankönyvet jó alaposan, úgy, hogy mondjuk legalább 80%-ra meg tudj oldani benne minden feladatot), addig ne "a nyelvvizsgára készülj", hanem egyszerűen csak "tanulj angolul"!

Aztán ismerkedj meg az adott nyelvvizsga feladattípusaival, pontozási rendszerével és vizsgabeosztásával (mire mennyi idő van, milyen sorrendben követik egymást a feladatok, mi hány pontot ér, stb.), aztán hajrá!

aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!