Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol szakra elég spanyol...

Coconut2121 kérdése:

Spanyol szakra elég spanyol közép érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!🙂

Azt szeretném kérdezni, hogy az ELTE spanyol szakra azt írja a felvételi információban , hogy egy közép spanyol érettségi szükséges , nyevvizsgát spanyolt nem említ. angolból van emelt érettségim 23-ban érettségiztem ,nem mentel el tanulni vegül. Viszont egy ideje foglalkozom a spanyollal és az angol után szivesen tanulnék újra nyelvet.

Az lenne a terv, hogy májusba egy közép spanyol ami szerintem simán teljesíthető lenne. Annyi hogy az hogy nekem van egy 23-mas érettségim ugye ez az új rendszeres előtt, és lenne ez a spanyol kozep 25-ben majd májusban, akkor az nem problema a rendszerben gondolom, hogy az utólag letett érettségim az már az uj rendszerben van😅éll bocsi ha hulyen fogamaztam meg.

Plusz szivesen meghallgatnám aki járt vagy jár spanyol szakra milyennek éli meg?

Köszönöm ha segítetek!



aug. 16. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

",nem mentel el tanulni vegül"

???


"éll bocsi ha hulyen fogamaztam meg"

Tényleg hülyén...


Ne is álmodj spanyol szakról stabil B2 tudás nélkül, vagyis jó eredménnyel letett emelt nélkül, akkor sem, ha nem előírás. A többieknek mindnek lesz, tehát eleve hátrányból indulsz majd mindenki mással szemben - ráadásul kiszúrsz magaddal, ha fel is vesznek, mert stabil B2 alatti tudás nem lesz elég nyelvszakhoz.

aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen felvettek a közszolgálatira és hagytam ki évet , ezen mi volt annyira meglepő?

Nyilván tisztaban vagyok vele hogy nem lenne elég a közép oda kezdésnek de én a bejutási követelményről kérdeztem:)

aug. 16. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy mikor tetted le az érettségit, a számolásnál az új rendszer szerint számolnak.


Megnéztem neten mi kell, de csak annyit írnak, hogy idegen nyelv: spanyol, viszont szintet nem írnak. Én elvégeztem, de ugye akkor még kötelezően emelt érettségi kellett.


A spanyol egy elég nehéz szak az eltén, még ötös emelt érettségivel is az volt.(Megszenvedtem a diplomáért.) Első év végén van egy alapvizsga, amin akkor elég nehéz volt átmenni. Azóta nem tudom, hogy könnyebb lett-e vagy sem. Első év arról szólt, hogy erre felkészítsenek.


Második évtől kezdve nagyon sokat kellett olvasni (regényekre, novellákra gondolok), emellett természetesen a tananyagot is tanulni kellett, esszéket írni, kiselőadásokat tartani. És nagyon nézik a spanyol tudást.


Amit viszont mindig mondtak nekünk és láttunk is: ez a szak nem kimondottan arra való, hogy a nyelvet megtanuld, arra ott vannak a nyelviskolák, hanem nyelvészetet, irodalmat és kultúrát tanulsz. Azaz úgy képzeld el, mint mikor középiskolában a magyar irodalmat és nyelvtant tanultad.

aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! ❤️ Igen azt tudom, hogy inkább nyelvészet irodalomról szól .

Megkérdezhetem , hogy te ezzel a diplomáddal hol helyezkedtél el , merre vitt az élet? Örülsz utólag , hogy azt választottad tanulni annó?

aug. 16. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem "nem mentél el tanulni", hanem nem mentél továbbtanulni.

Figyelj, ahogyan magyarul fogalmazol, valahogy nem látom benned azt, hogy neked való lenne a spanyol szak... Miért mennél oda? Biztos, hogy jó, ha a spanyol cél, nem pedig inkább eszköz valamihez? Mihez kezdenél aztán egy spanyolos diplomával?

aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Úristen , ne haragudj, szerintem ez nem olyan deep, hogy ezzel próbálj fogást találni a másikon , amikor mindenféle rosszindulat nélkül csak érdeklődtem valamiről😅 Kapkodtam a kérdésem kiírásával nem is gondoltam , hogy válasz érkezne rá, de szerencsémre te hozzátudtál tenni valamit amivel még véletlenül sem lehúzni próbálod a másikat.
aug. 16. 16:12
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy miért ragadtál le ennyire azon a mondaton, hogy én nem mentem egyetemre egyből gimi után?😅
aug. 16. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg mindenféle rosszindulat nélkül leírtam, amit gondoltam. Azt kezdesz vele, amit akarsz.

(Ahelyett, hogy a kérdésekre válaszolnál, mentegetőzöl a fogalmazásoddal kapcsolatban... Minek? Szerintem ez azt mutatja, hogy nem is tudod, miért akarsz spanyol szakra menni. Úgy meg szerintem kb. semmi értelme bölcsészdiplomát szerezni. Ha csak magát a nyelvet akarod tanulni, ahhoz ma már nem kell egyetem.)

aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Neked van diplomád spanyolból? Akkor mesélj róla, mert tényleg érdekel. Gondolom ha igen, egy nap te is csak érdeklődtél felé , és egy terv volt , hogy ezzel foglalkoznál. Ha meg mindent megtudsz indokolni, és már az egyetem megkezdése előtt is tudtad te pontosan hova szeretnél elhelyezkedni vele akkor gratulálok és ez értékelendő.

Amúgy leírtam már, hogy miért. Angolul egyedül tanultam meg B2 re fél év alatt mindenféle biztos alap nélkül és az nekem egy sikerélmény volt és rájöttem, hogy érdekelnek a nyelvek szerettem mindig az irodalmi -nyelvészeti, történelmi hátterét is a dolgoknak, a szak nagy részben erről is szól.

aug. 16. 16:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Én angol szakot végeztem, és akkor már megvolt a stabil B2-m - ami ma már egyre kevésbé nagy szám, de nem csak angolból, hanem bármelyik nyelvből. És nekem addigra már volt más végzettségem, amiben dolgoztam is, és amiről így kiderült, hogy nem igazán az én világom.


"Angolul egyedül tanultam meg B2 re fél év alatt mindenféle biztos alap nélkül"

Akkor spanyolból miért csak a közép a cél? Ha tényleg érdekel a spanyol szak, akkor célozd meg az emeltet, mert az egyetemen nagy szükséged lesz a legalább B2-es tudásra, és ha az angol ment fél év alatt, akkor a spanyol is menni fog egy év alatt, nem? Vannak, akik spanyol kéttannyelvűből mennek oda. Esetleg kisebbrendűségi érzésed lesz, ha te csak egy középszintűvel kerülsz be... Nem jó cél az, ha csak bekerülni akarsz, miközben tudod, hogy el is akarod végezni. Ha csak azért akarsz bekerülni, hogy elmondhasd magadról, hogy egyetemista vagy, meg hogy kihasználd a bulizási lehetőségeket, az más, akkor bármi. :)

aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!