Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért vannak olyan bonyolultan...

Miért vannak olyan bonyolultan összetett mondatok bármelyik nyelvkönyv reading részébe, és marad el hozzá képest az oktatott nyelvtan?

Figyelt kérdés
Angolt akarok tanulni, de így nem megy. Hiába értem meg ezeket a szövegeket, rohadtul zavar hogy nem tudom miért úgy állnak össze a mondatok ahogy. Nem értem miért nem olyan szöveget adnak, aminek a nyelvtana 100%-ban előre tisztázott.

aug. 6. 02:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Erre jó mondjuk 10 konzultáció valaki olyannal, aki érti. Szét kell bontanod a mondatot elemi részeire, ő meg javítja. Aztán, ha letelik ez a két hét (10 alkalom hétköznaponként), már sosem lesz ez többé probléma.
aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

A nyelvtan az csak egy szokás.

Az a szokás, hogyan rakjuk egymás után a szavakat, hogy a hallgató megértse.

Tehát vannak a szavak, amiket meg kell tanulnunk, és van a szavak egymásutánjával kapcsolatos szokások.

Most kezdtem el én is angolt tanulni.

Én a különböző élethelyzetek egyszerű mondatainak betanulásával kezdem.

Aztán majd meglátom hogyan folytatom.

Tudtommal egyetlen gyerek se foglalkozik nyelvtannal amikor elkezdi megtanulni a nyelvet.

aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Tudtommal egyetlen gyerek se foglalkozik nyelvtannal amikor elkezdi megtanulni a nyelvet."

Megint jött egy marha üres frázisokat puffogtatni. Mennyi ideig is tanul a gyermek beszélni? 15 évig? :D

aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

13.-s Lehet, hogy nem figyeltél meg egyetlen gyereket sem?

A gyerek nem tanul nyelvtant, hanem egyre pontosabban lemásolja a felnőttek elhangzó beszédét.

A másik dolog amire felhívnám a figyelmedet:

Mióta is tanítanak nyelvtant?

Nem csak az iskolában, hanem bárhol?

Szerinted hogy maradt fenn a magyar nyelv sok ezer éven át, amikor nem is hallottak a nyelvtan tanításról?

aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A gyerek nem tanul nyelvtant, hanem egyre pontosabban lemásolja a felnőttek elhangzó beszédét."

És ez tart majdnem két évtizedig. A felnőtt meg megtanulja B2 nyelvvizsgára 2 tanév alatt a nyelvet, heti 2x3 órai tanfolyamon.

aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!