Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért vannak olyan bonyolultan...

Miért vannak olyan bonyolultan összetett mondatok bármelyik nyelvkönyv reading részébe, és marad el hozzá képest az oktatott nyelvtan?

Figyelt kérdés
Angolt akarok tanulni, de így nem megy. Hiába értem meg ezeket a szövegeket, rohadtul zavar hogy nem tudom miért úgy állnak össze a mondatok ahogy. Nem értem miért nem olyan szöveget adnak, aminek a nyelvtana 100%-ban előre tisztázott.

aug. 6. 02:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nyilván a szükséges nyelvtant már egy korábbi lecke tárgyalta, éa a tankönyvek nem ismételgetik magunkat.

Úgy tekintik, hogy azt te már tudod.

aug. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
English for Everyone English Grammar Guide esetleg ezt nézd meg (ha jól tudom van belőle magyar változat) szépen ábrákkal magyaráz
aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mert az olvasásértés arra van, hogy szöveget értelmezz... aminek része, hogy az öszképet érted meg, nem autista módon vonyítsz minden mellékmondat szórendjén. soha nem fogsz ANNYIRA beszélni egy nyelvet, hogy minden egyes szót és kifejezést megismerj, de az ép emberek ezen nem leragadnak, hanem továbblépnek, és egészében, szövegkörnyezettel értelmezve megértik, mi a mondanivaló.
aug. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogy ne ragadnék le, amikor szinte egyik mondat nyelvtani szerkezetét sem értem, csak dobálgatva vannak egymás után a szavak.


És nem, nincs benne a koràbbi könzvekben, mert direkt átnéztem!

És tudni meg kell, mert KELL. Alig értem egy mondatban égy-két mondat szerkezetét. Ezek a szövegek egyre és egyre bonyolultabbak úgy, hogy nem adják mögé a nyelvtant.

aug. 6. 13:15
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom elhinni nyelvtanárként, hogy a nyelvkönyv-sorozat egyes részei nem egymásra épülnének. De akkor is, szerintem kezdj ismételni egy korábbi szintű könyvből, és érd utol magadat...
aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán épülnek egymásra.
aug. 6. 13:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Kezdd korábbi szintű könyvvel, és ha olyan nyelvtanra akadsz, amit nem értesz, akkor kérdezz rá itt.
aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
ne a szerkezetét, a tartalmát nézd... te tényleg nem érted amit mondok? akkor inkább add fel, ha magyarul se megy, ne kínozd magad más nyelvvel.
aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én az 1, 5, 7 voltam.

A 8as az biztos a 3as is, nem én.

aug. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"ne a szerkezetét, a tartalmát nézd... te tényleg nem érted amit mondok?"


Honnan veszed hogy nem értem? Értem, csak hülyeség. Akkor maradjak az "I drink coffee every day" meg "I use to play football" és "You should talk with her" egyszerűségű mondatoknál? Vagy meddig fogjuk ezt játszani? Ha mondjuk panasz levelet kell írnom, akkor szeretnék nem alany + állítmány + tárgy egyszerűségű mondatokat írni, így sokszor ki sem tudom magam fejezni, pedig az olvasmányokat látva ki tudnám, ha érteném azokat a mondat szerkezeteket, ami szerinted nem fontos. De fontos!

aug. 6. 17:34
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!