Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, német vagy orosz?

Francia, német vagy orosz?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemesebb tanulni és miért?


Köszönöm.



júl. 28. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Én oroszul tanultam, segít a többi szláv nyelvben később. Persze most nem divatos.

A német talán hasznosabb magában

júl. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom nyelvnek lehet létjogosultsága, ez inkább tőled függ, hogy mire használnád, az adott nyelvet.


Gondolom, ha Ausztriába mennél, akkor felesleges a Francia, vagy az Orosz.

Ha viszont Moszkvába akarsz költözni, akkor a Némettel nem érsz majd sokat. Egyszóval, tőled függ.

júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom nyelv indoeurópai, tehát nagyjából hasonló a nyelvtani logikájuk (nyilván sokban különböznek, de nyelvtanilag jobban hasonlítanak egymásra, mint pl a magyar bármelyikre közülük).

Ebből következően kb hasonló nehézségűek. Így tényleg azt érdemes választani, amelyik érdekel, vagy van esély, hogy használni is fogod.

A többi szláv nyelvhez baromi hasznos tud lenni az orosz, márpedig szlávokkal rendesen körül vagyunk véve. Ha Nyugat-Európában tervezed a jövőt, akkor viszont pont a másik kettő közül válassz. Ahogy #2 írta, Ausztriába ugye a német.

Én személy szerint a franciát választottam, de csak mert tetszett a hangzása. Hát ja, ez alapján is lehet választani, ha nincs más ötleted...:DD

júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Oroszt semmikeppen. Nem tudsz vele semmit kezdeni, hacsak nem Oroszorszagban akarsz elni, vagy oda utazni a szabadsagot alatt.

Nemet a leghasznosabb a 3 közül, plane Europaban

júl. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 franciasrac ***** válasza:
64%
4) Te tudod, hogy sokkal több orosz nyelvű ország van, mint csak Oroszország?
júl. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Ki az akinek eszebe jut oroszt tanulni???? Sehol nem tudsz vele semmit kezdeni, csak Oroszorszagban. Mar Ukrajnaban sem oroszt beszelnek, meg ha hasonlit is hozza. Lettorszagrol mar nem is beszelve. De ki akar ezekben az orszagokban elni, dolgozni???
júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

6os hidd el , hogy sokan beszélnek még oroszul Oroszországon kívül.


Én a franciát választottam és szerintem jó választás volt. Persze a többi nyelv is lehet jó különböző helyzetekben. Kedves Kérdező te tudod, hogy képzeled el a jövődet. Ez szerint döntsd el

aug. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az orosz tenyleg ennyire nem éri meg?

A franciát hol tudjatok hasznalni és milyen nehez megtanulni?

aug. 2. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Az oroszt tenyleg ennyire nem eri meg.
aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy bármelyiket választod, nem jársz rosszul egyikkel sem:).

Viszont én a németet választanám (én is tanultam), elég sok országban beszélik és könnyebb is mint a másik 2.

Tanultam szláv nyelvet, a szlovákot, mivel szlovákiai vagyok, de semmiképp sem kezdenék bele egy újabba. Nagyon könnyen el lehet veszni a ragozásokba, végződésekbe és bár egyformának tűnhet az összes szláv nyelv, nagyon sok mindenben különböznek. Az orosznál meg az ábécé-t is meg kell tanulnod, ami már nehezíti az egészet.

De én is azt tanácsolom, hogy azt válaszd, amelyikhez a szíved húz:)

aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!