Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz középfok egyedül?

Olasz középfok egyedül?

Figyelt kérdés

Korábban belekezdtem tanárral az olaszba (angol-német után, kb 2-3 hónapig) az alapokat nagyon jól megtanította a kiejtésem is jó (olaszok szerint is).

Azon gondolkoztam, hogy mivel még sok mindenre emlékszem megvennék egy könyvet (Progetto) és azon végigmennék egyedül (+ internet, youtube stb.)

Lehetséges így eljutnom középszintű nyelvvizsgáig (esetleg előtte vennék pár órát) vagy inkább végig tanárral kellene tanuljak, hogy ne rögzüljön be rosszul semmi?



júl. 28. 16:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve, amennyiben lehetséges, kb. mennyi idő lenne?
júl. 28. 17:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Progetto jó könyv, viszont minden olaszul van benne, a magyarázat is. Nem tudom, hogy neked az jó lenne-e. A pons kötetről tudom, hogy abban magyarul vannak a magyarázatok. Nézd meg, hátha jobban tetszik. Ha Budapesten élsz az Országs Idegennyelvű Könyvtárban vannak nyelvkönyvek, ott is megnézheted, hogy tetszik-e valami.


Ha egyedül tanulnád a nyelvet akkor a Hinative.com oldalon tudsz kérdezni anyanyelviektől. Nem levelezős oldal, hanem kimondottan az a lényege, hogy kiírsz egy kérdést és arra válaszolnak. (Persze angolul vagy olaszul kell kiírni.) Lehet kategóriát választani, pl: helyes-e így, miért így mondják, jó-e a kiejtésem stb. Én sokat használtam régebben.

Nem tudom vannak-e olasz ismerőseid, ha nincsenek akkor jó a tanár arra, hogy valakivel beszélj.


Az, hogy mennyi idő, nem lehet előre megmondani. Függ attól, hogy mennyi időt tudsz rászánni, mennyire hatékonyan tanulsz, mennyire marad meg.

júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!