Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek az jó dolog, hogy...

Szerintetek az jó dolog, hogy a diplomát nyelvvizsga nélkül is átlehet venni?

Figyelt kérdés
Szerintem jó, mert még nem kell egy felesleges dologra több százezreket kiadni. Pont elég az egyetemen izgulni, hogy sikerüljenek a vizsgái. Ugyanis egy nyelvtanár se tanít ingyen.
júl. 24. 13:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jó dolognak, több szempontból sem.

1. Sokan lehivatkozzák azt, hogy nem attól lesz jó szakember, mert van egy nyelvvizsgája. Ez így igaz, mondjuk a mosógépszerelőnél. Na de nem egy orvosnál, informatikusnál, vagy vegyészmérnöknél. Én fogorvosit végeztem, számos KÖTELEZŐ irodalom nem is volt elérhető magyar nyelven, a szakdolgozatomhoz használt források 90 %-a angolul, vagy németül volt. De a legfrissebb ajánlások sem magyarul jelennek meg, minden angolul olvasható, ahogy a továbbképzések zömét is külföldi előadók tartják. Aztán csodálkozunk, ha a régi, már elavultnak tekinthető gyógymódokat használnak az idősebb kollégák, hiszen el sem tudják olvasni, ami az aktuális protokoll. És ez egy példa csak a sok közül. De ez kicsit olyan, hogy akkor az orvosi példánál megmaradva, lehet valaki jó szakember attól hogy egy mellétaposott papucsban, korpás kócos hajjal, izzadt, pecsétes pólóban megy a rendelőjébe, de azért lássuk be, ha valaki ennyire igénytelen a kinézetére, az igen igen valószínű, hogy a munkájára sem igényes sokkal jobban.

2. Ez ugyan nem kézzel fogható, de az a bizonyos értelmiségi réteg egyszerűen kezd eltűnni Magyarországról. Az én szememben az az értelmiségi, akinek valamilyen diplomája van ÉS abban is dolgozik, tud szépen a saját anyanyelvén kommunikálni, legalább 1 idegen nyelven meg tud annyira szólalni, hogy a saját szakmájában íródott irodalmat értelmezze, ha nyaralni megy, akkor szót értsen a szállásadóval és külföldi hírportálon tudjon értelmezni egy cikket mondjuk az ukrán helyzetről. Ehhez nem kell több egyébként egy B2-es körüli tudásnál. Ugyanígy az alkalomhoz megfelelő öltözet, kultúrált viselkedés. Na most ezt már rengetegen nem tudják megugrani. Milyen értelmiségi ember az, akinek ha véletlenül külföldön egy reptéren törlik a járatát, az csak pislog a nagy boci szemeivel, mert egy mukkot nem ért abból, ami körülötte történik?

Van egy ismerősöm. Egy vidéki egyetemen végzett tesi tanári szakon. Ő az, aki a legnagyobb arccal mondta mindig is, hogy akár orvos is lehetne, amennyit ők tanulnak. Miközben vagy 3 évig hallgattam, hogy fingja nincs, miből fog nyelvvizsgázni, mert semmilyen idegen nyelvet nem képes még az alatt a sok sok év alatt sem egy B2-es szintre juttatni (aztán már nem is kellett szerencséjére). Miközben nekem még 2 nyelvvizsga is kellett (egy általános és egy szakmai), hogy megkapjam a diplomámat. Bocsánat, de ezzel a kijelentéssel az én tudásomat, tanulmányaimat degradálta, mert nem, irtó távol áll attól, hogy olyan szinten legyen, mint én, hiszen már ott elakad, hogy nyelvvizsgát lerakjon és mint fentebb írtam, nálunk teljesen alap volt, hogy mindenki tud annyira idegen nyelven, elsősorban angolul, hogy a szakmai irodalmat magabiztosan megértse.

Értem, hogy más nyelvvizsgázni és valóban beszélni, érteni egy nyelvet. Utóbbihoz elsősorban az kell, hogy az ember a mindennapi életben is használja azt, ami a legtöbbünknél végül nincs meg. De attól még áll, amit korábban írtam, hogy időről időre mégis előkerül, hogy használnom kell, akár a munkám miatt, akár azért, mert elutazom, és ez nyilván azért sikerül, mert valamikor megtanultam annyira, hogy még nyelvvizsgázni is tudtam belőle. Elvégre valami célt ki kell tűzni, valahova el kell jutni. De ez nagyjából olyan, minthogy fogat tömni sem akkor tud az ember, ha lediplomázik, de ahhoz, hogy legálisan fogat tömhessek, mindenképpen el kell végezzem a fogorvosi szakot.

júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!