Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek az jó dolog, hogy...

Szerintetek az jó dolog, hogy a diplomát nyelvvizsga nélkül is átlehet venni?

Figyelt kérdés
Szerintem jó, mert még nem kell egy felesleges dologra több százezreket kiadni. Pont elég az egyetemen izgulni, hogy sikerüljenek a vizsgái. Ugyanis egy nyelvtanár se tanít ingyen.
júl. 24. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Itt az lesz lepontozva, aki azt írja, hogy nem :D


Engem speciel nem érdekelt, szerintem valaki nem lesz jobb szakember, mert van egy nyelvvizsgája, de hozzá kell tenni, hogy nem lehetetlen a megszerzése.

júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudás nem egy rendkívüli készség vagy tudás kéne legyen. Középiskola végére már simán lehetne használható nyelvtudása egy diáknak, ha az oktatás erre hangsúlyt fektetne. A diploma pedig feltételez egy magasabb szintű tudást. Ehhez viszonyítva szerintem probléma, hogy egy diplomás ember nem tud kommunikálni az anyanyelvén kívül.

Olyan, mintha az érettségit meg lehetne szerezni alap tárgyak nélkül.

júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen is és nem is.


1. Lehet valaki jó szakember attól még, hogy nem tud, csak magyarul.

2. Szerintem szomorú, hogy sok iskola nem tudja felkészíteni a diákot érettségiig középfokú szintre vagy legalábbis közel hozzá. Onnan pedig van a diáknak 3-4 éve ahhoz, hogy feljebb vigye. Nem az utolsó pillanatban kell rájönni, hogy kell(ene) a nyelvvizsga.

júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó. Aki az ellenkezőjét bizonygatja, az épp azt a bizonyítványt állítja ki magáról, hogy fejben sem érett meg a diplomájára. Min. az angol nyelv középfokú ismerete alap kellene, hogy legyen egy diplomás embernek. És igen, ezt az ismeretet igazából már egy átlagos gimnázium nem nyelvi tagozatán, külön tanár nélkül meg kellene tudni szerezni azoknak, akik később képesek elvégezni egy egyetemi szakot. Még csak különösebben jó oktatás sem kell hozzá. Nekem az általános iskolában RETTENETES angol tanárom volt (egy évig szinte nem is tartott órákat, mert folyton betegállományban volt), a gimiben 4 év alatt mégis sikerült hozni a nyelvvizsgát érdemi magántanárhoz járkálás nélkül (nyelvvizsga előtt jártam kb. 1 fél évig heti 1x, rendszerezni a nyelvvizsga követelményeket meg gyakorolni a szóbelire).

U.i.: régen a nagyapáink körében még az sem volt ritka, hogy középiskolában 3 idegen nyelvet tanultak: latint, görögöt és németet is. Közben meg falvakról származtak és egy tankönyvön kívül nem volt más segítségük. Mégis tudtak olvasni latinul meg görögül, és beszéltek németül. És nem sírtak, hogy "minek nekem a latin meg a görög?" 100-150 évvel később meg megy a veszkődés, hogy "brühü, diplomás, ÉRTELMISÉGI ember vagyok, minek nekem legalább konyhanyelven beszélni angolul???" Szánalmas.

júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó. Bár én is nyelvvizsga nélkül kaptam mega diplomámat és ezzel magam ellen beszélek.


Az elitebb egyetemeknek már a bemenetnél alapfeltételnek kéne előírniuk a nyelvvizsgát és két emelt szintű érettségit! Tokajban és más nevesincs helyeken meg jó lenne a mostani rendszer.

júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

#5: Bemenetként írja elő a nyelvvizsgát: A hallgató beszél idegen nyelvet. Az egyetemnek ez lesz az egyetlen szűrője. Ha pedig két emeltet is előír, akkor nem tudja feltölteni a helyeket azokon a szakokon, ahol ez az előírás. Így alakul ki az adott egyetemen egy olyan ponthatár, ami a két emelthez és a nyelvvizsgához kapcsolódik, és ezekkel a feltételekkel a minimum.

Mire a hallgatók elérik a diplomát, addigra már passziválódott a nyelvtudásuk. Hiszen eltelt néhány év, és nem kellett az egyetemen megszólalniuk idegen nyelven, csak cikkeket olvasniuk.

Nem beszélve a nyelvvizsga-követelmény miatti esélyegyenlőtlenségről.

júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1, én az a korosztály vagyok, aki általánosban még oroszt, középiskolában alig-alig németet vagy angolt tanulhatott (het két óránk volt, szakkör, fakt nulla, és azért a 90-es évek elején még nem volt nagyon online tanulási lehetőség, nem nagyon voltak jó magántanárok, nyelviskolák, vagy jó könyvek). Én munka mellett, levelezőn tanultam, és azt láttam, hogy a korosztályom nagyon küzd ezzel, éppen elég megoldani a sulis napokat család és munka mellett, nagyon nem fér bele a nyelvtanulás. Nekünk pl komoly előny.
júl. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

#4: Vannak, akik nem tanulnak angolul egészen érettségiig. Általánosban németesek voltak, aztán a gimnáziumban kötelezően latin lett a második idegen nyelv, ahogy nálam is.

Az iskolai nyelvoktatás a béka feneke alatt van még mindig. Bemenetként előírni, és ráadásul csak az angolt elfogadni túlzó.

júl. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4 vagyok: sem azt nem írtam, hogy bemenetként kellene előírni, sem azt, hogy csak az angolt kellene elfogadni. Azért írtam az angolt, mert az pl. némethez vagy a franciához viszonyítva viszonylag könnyen tanulható nyelv, ami sok helyen első számú hivatalos nyelv különböző nemzetek közötti hivatalos és nem hivatalos kommunikációban vagy akár a tudományban is. Tehát a befektetett energia / megtérülés aránya kifejezetten jó.

Bemenetnek én is túlzásnak érezném, de úgy gondolom, hátrány, ha az első középfokú nyelvvizsga megszerzése még egyetemi téma. Sőt, nálunk pl. sok kurzushoz sokszor az angol nyelvű irodalom sokkal jobb volt, mint a magyar, így a tanulmányokban is hátrányt jelentett, ha valaki egyáltalán nem értett kifejezetten angolul.

júl. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy nyelvet érteni, beszélni és lenyelvvizsgázni három különféle dolog.
júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!