Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van nyelvérzék, vagy nincsen?

Van nyelvérzék, vagy nincsen?

Figyelt kérdés

Több nyelvtanártól és tudóstól is olvastam, hogy olyan, hogy nyelv érzék nem létezik.

Hogy lehetséges az, hogy vannak akik a napi munkájuk mellet10-15év alatt elsajátítanak különböző nyelveket, akár 7-8at is, abból még sikerese nyelvvizsgát is tesznek.

Más pedig egy nyelvet is évekig tanul és alig halad vele.


A másik, hogy aki a magyar nyelvtani szabályokat sem tudta gyerek korában megtanulni, az hogyan érthetné meg egy külföldi nyelv, nyelvtani szabályait, mert azt, a legtöbb esetben a magyar nyelvtani fogalmakkal magyarázzák el, a nyelvet tanulni vágyóknak. Már pedig sokaknak értelmezhetetlen, hogy mi az segéd ige, birtokos névmás és egyéb nyelvtani fogalmak, mégis tudnak magyarul írni és beszélni. De, vajon aki ilyen hiányosságokkal rendelkezik, megtanulhat egy külföldi nyelvet.


2010. nov. 1. 11:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A nyelvérzékben való különbség márpedig létezik!

Egy nyelvvel 15 év alatt jutottam el a nyelvvizsga szintig, pedig nem voltam lusta. Más 4 év után leteszi.

Az anyanyelvemet is lassan tanultam meg, még az első megszólalás is későn volt.

2010. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!