Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy egy nyelv felsőbbrendűbb, mint a többi?

Figyelt kérdés
A német és a japán nekem amolyan elit nyelvnek tűnik.
júl. 9. 06:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A némethez:

A magyarok nagy hibát követtek el, amikor elvetették II. József nyelvrendeletét, és nem váltott át az ország nyelve németre. Most beszélne minden magyar ember egy világnyelvet.

Arról nem is beszélve, hogy a magyar nyelv bevezetésével (1844) Kossuth-ék ráerőltették az országra ezt a nyelvet, úgy, hogy a népesség többsége(!) nem is volt magyar, ami az 1848/49-es szabadságharcban megbosszulta magát, mivel azok nem álltak mellénk.


Bocsássatok meg, hogy ezt mondom, de ha valami nem elit nyelv, hát az a magyar. Azon túl, hogy bajt hozott ránk a Habsburg uralom alatt, nem rokon szinte semmilyen nyelvvel, ha csak ezt beszéled, tök egyedül vagy a világban.

júl. 9. 06:45
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A német mióta számít világnyelvnek?
júl. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szűkebb értelemben annak számít. Videójátékok/programok beállításánál is a nagy világnyelvek egyikét kínálja fel rendszer:


Eng

Ita

Esp

Ger

Fra


Ezt az ötöt mindenhol látod. :)


Ellenben sok program/videójátéknak nincs magyar fordítása

júl. 9. 06:53
 4/12 Kólauborkával ***** válasza:
69%
Akkor tanuld meg, mi tart vissza?
júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt csinálom. Csak érdekel mások is így látják-e. Vagy esetleg minden nyelv egyenlő.
júl. 9. 06:55
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
A "felsőbbrendű" jelző nyelvek esetében nem igazán szerencsés. Inkább azt lehet mondani, hogy bizonyos nyelvek szókincsben és így jelentésárnyalatokat tekintve kifejezőképességükben felülmúlják a magyart. A németet nem ismerem, de az angol ilyen szempontból egyértelműen fejlettebb a magyarnál. Erről bárki gyorsan meggyőződhet, ha belenéz egy angol szinonimaszótárba: döbbenetesen sok szinonimája van a fontosabb angol szavaknak. A magyar ennek nyomába sem ér. Ettől még persze lehet azt mondani, hogy szubjektíven a magyar nyelv "szebb" valakinek.
júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Én mostanában kezdtem elmerülni az angolban, (több nyelvvel foglalkozom, de ez az elsődleges, mert ebből érettségizek majd) de a kérdésem alapján fura lesz amit mondok, de a magyart épp az angol fölé tettem!

Az angol ugyanis szerény szókincsűnek tűnt, azt hittem a magyar sokkal választékosabb nyelv. Aztán kezdek rájönni, hogy sok magyar szónak van angol megfelelője, és gazdagabb az angol nyelv, mint hittem... 🤔

júl. 9. 07:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7: Meg kell különböztetni az angol "konyhanyelvet" az angol irodalmi nyelvtől. Én már tucatnyi igényes angol regényt elolvastam eredetiben, vaskos egynyelvű szótárt és szinonimaszótárt használva, és ennek során megerősödött az a hitem, hogy az angol abból a szempontból, hogy szavak micsoda arzenálja áll rendelkezésre egy írónak eszközül, hihetetlenül fejlett nyelv. Sok szónak 30-40 szinonimája is van, és gyakoribb szavaknak simán lehet akár 50 jelentésük is. Egyszerűen feketén-fehéren ez a helyzet. Irdatlan sok olyan angol szó létezik, amely szinte kizárólag az irodalmi nyelvben fordul elő. Így aztán brit kvízműsorokban gyakori, hogy egyszerűen rákérdeznek egy-egy ilyen szó jelentésére, és bizony sokan a született britek között is elhibázzák a választ.
júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Ugye tudod, hogy ez nem felsőbbrendűségi alapon megy, hanem gazdaságin ugye?
júl. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Értelmezhetetlen a kérdés. Beethoven vagy Offenbach volt-e nagyobb zeneszerző ?
júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!