Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? Egyszerűen nem...

Mit tegyek? Egyszerűen nem megy. (kicsit hosszú bocsi. )

Figyelt kérdés

Alsó osztályba még nem volt túl sok gondom a tanulással, 3-4ös voltam. Miután elkezdtem az 5.-et elkezdtek romlani a jegyem, de nagyon, 8.-ban épp hogy év végén mindenből átmentem. De olyan kínkeservesen hogy azt hittem beleőrülök...azután évenként váltottam középiskolát, mert nem ment a tanulás, nem bírtam, egyszerűen semmi az ég világon nem ragadt meg a fejemben. Így évenként más suliba mentem magántanulóként hogy ne kelljen bemennem és tanulnom. Azóta így ugye mivel nem vizsgázok mindig "megbukok" és mindig kezdem előröl. Szóval most vagyok 17, nemsokára 18, és van egy általánosom. Jártam mindenhova, senki nem tudott normális megoldást találni a tanulásomra. Ezért elegem lett és mondtam anyáméknak hogy kész, én nem tanulok tovább, mert felesleges kidobni a több 10 ezreket azért hogy elkezdem, 1-2 hónapig még oké, de mikor már a komolyabb tananyagok vannak akkor már kikészülök....

Ezt el is fogadták, azóta diákmunkákat vállalok, így töltöm az időm.

Nem is ez lenne a legfontosabb igazán...Hanem van a japán nyelv. 9 éves korom óta Ázsia fan vagyok, ezt azért mondom, hogy azóta csak ez van az életemben, nem hallgatok más zenét, nem nézek semmi mást csak ami ehhez kapcsolódik. Max néha kivételekkel..

Már nem is tudom mióta meg akarom tanulni a nyelvet, nemrég kaptam lehetőséget rá. Apám beíratott egy tanfolyamra. Normál tempós, nem sürgetnek, de nekem még ez is sok...És szeretem, egyszerűen imádom ezt a nyelvet, minden erőmmel azon vagyok hogy előrébb jussak és tanuljak. De mégse megy. Még így is gyors ez nekem és nincs elég időm megtanulni mindent. Hozzáteszem levelezős, így mindig küldenek új anyagot, de az előzőt még be se fejeztem...

Nem bírom letenni meg feladni annyira szeretem, de most így hogy meg van szabva meddigre kell megtanulni így ez megnehezít.

Főleg az írásjelekkel van bajom, megtanulom, tudom, gyakorlom, de ha már 1 nap kimarad és nem használom, elfelejtem. Nem tudom mit tegyek. A napokban az van a fejemben hogy kilépek a tanfolyamból, de így apám magyarázná nekem hogy tudta hogy úgyse fog menni nekem...mert mindig ezt hajtogatta, és hogy csak akkor kezdjek bele ha tényleg végigcsinálom. De most hogy meg van szabva hogy minden nap kell tanulnom, határidő is van, így iszonyú nagy súlynak érzem az egészet magamon.

Eddig magamtól tanultam mindent, és amit tudok azt is magam "sajátítottam" el. Nem volt időhöz kötve, akkor foglalkoztam vele amikor akartam, és ezt szerettem, így ment is. De most..

Lenne egy ismerősöm aki nagyon olcsón segítene nekem, talán az jobb lenne mint ez, akkor mennék ha kedvem van, közbe magamtól is tanulhatok, és magyarázna, segítene nekem...Mert felesleges ezért kidobni a pénzt ha egyszerűen nem megy.


Meg akarom mutatni apáméknak hogy meg tudom tanulni, de nem így..én képtelen vagyok úgy tanulni hogy megmondják mikor, mennyit, meddig..nem megy..


Tanácsokat szeretnék kérni, hogy szerintetek mit tegyek. Mert ezen kattog az agyam egy ideje, de nem tudom mit tegyek, mi lenne a jobb megoldás.


Ne haragudjatok hogy hosszú lett, de jó volt kiírni...


2010. okt. 31. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor hobbiként folytasd majd a japántanulást, munka mellett. Egyszer csak eljutsz olyan szintre, hogy nyelvvizsgázz belőle, és akkor azzal is tudsz kezdeni valamit.
2010. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az ilyen emberek kiskorban "kiszűrik" valahogy akiknek van vmi problémájuk a tanulással sztem veled is kellett volna vmit csinálni a nyelvtanulással kapcsolatban sztem hagy abba a tanfolyamot a levelezősek amúgy se jók nyelvbe mondjuk épp nem tudsz megkérdezni vmit,sztem menj az ismersödhöz de azér vmi időt szabni kell magadnak hiszen ha nem akkor sose fogod magad ösztönözni mert az gondolod majd h úgyis bármikor mehetsz mondjuk járj 2 hetente v ha több idő kell akk havonta 2X
2010. okt. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1X bocsi elírtam
2010. okt. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt nem csak a nyelvtanulással van a gond, hanem eleve azzal hogy tanulni kell. Az mellékes hogy herótom van a tanulástól, de tényleg nem megy, bármiről van szó, bármi ami érdekel, egyszerűen nem bírom könnyen megtanulni vagy épp sehogy se.

Azt hiszem írtam valahol fentebb, hogy sehogy nem tudtak segíteni rajtam, jártam gyakorlótanárhoz, magántanárom is volt, pszichológushoz is gyakran küldtek és ott is ilyen szintfelmérőket is csináltattak velem, de nem talált senki "gyógymódot" erre...így fogalmam sincs hogy fogok leérettségizni is...de ebbe most ne menjünk bele..

Amúgy a japánt nemcsak hobbiból szeretném megtanulni, terveim vannak vele a közeljövőben, 20-24 éves koromra szeretnék azért legalább egy középfokút szerezni belőle.

2010. okt. 31. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Valaki már megmondhatta volna neked, hogy kár erőlködnöd a tanulással. Ha nem találnak egy "gyógymódot" a problémádra, akkor soha nem leszel képes megtanulni japánul vagy leérettségizni. Első dolog az, hogy állapíttasd meg, hogy mi a bajod. Második, találj orvosságot rá, ha van. Ha nincs, ne gyötörd magad feleslegesen.
2010. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hm...ez bizony nagy kudarc lehet mind..Lehetséges, hogy mindenféle vizsgálaton túlestél és szakembereknél is jártál?

Talán a tudatod kéne erősíteni, hogy jobban koncentrálj, javítani a memórián, de az is lehet, hogy akarat gyenge vagy. Elképzelhető, hogy diszes vagy, sokminden állhat a háttérben. Korábban a végére kellett volna járni ennek, de sosem késő, szerintem ne add fel. Van megoldás!

2010. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!