Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudom megtanulni a...

Miért nem tudom megtanulni a spanyolt?

Figyelt kérdés
Angolul A2-B1 szinten tudok, amit saját magamtól tanultam meg most a spanyollal próbálkozok, de a szavakat bármeddig próbálgathatom megtanulni egyszerűen nem jutnak eszembe, nem tudom megjegyezni őket, a nyelvtant nem igazán értem minden 5 perc után kimegy a fejemből, az iskolába németül tanultam 4-8-ig, de igazából nem nagyon koncentráltam rá, de ha igen eléggé jól ment, ezért azt sejtem könnyebben menne egy nyelvtanárra. Egyetértettek vagy valakinek van valami jó/ jobb ötlete?

júl. 4. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

"Egyetértettek ...?"

Kik kivel mivel kapcsolatban?


Egy nyelvtanár nyilván segíthet. Ez a dolga, ehhez ért.

júl. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom mit akartam írni, de elírtam :)
júl. 4. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudod megjegyezni a szavakat, azon a nyelvtanár sem tud sokat segíteni – helyetted nem tudja megtanulni. Valószínűleg nincs kellő motivációd, hogy megtanulj spanyolul.
júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell neked a spanyol? Ha a többi nyelvvel nem volt ilyen gond, akkor ez valószínűleg nagyon nem érdekel. Kicsit szüneteltesd vagy válassz másik nyelvet vagy válassz más tanulási módszert. Én pl. a latin zene miatt kezdem el spanyolul tanulni, hogy értsem a dalszövegeket. Egy időben pedig sok spanyol horrort, thrillert néztem eredeti nyelven felirattal. Az is segített és sikerélmény volt, hogy a kis tanulásommal (én magamtól tanultam, se iskola, se tanár) sikerül valamit megértenem.
júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha nem tudod megjegyezni a szavakat, azon a nyelvtanár sem tud sokat segíteni – helyetted nem tudja megtanulni."

De adhat neki olyan feladatokat, és segíthet rávenni őt, hogy meg is csinálja őket, amik segítségével bemásznak a szavak az agyába előbb-utóbb.

júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

“Angolul A2-B1 szinten tudok”


Azaz nem tudsz. De már újabb nyelven akarsz tanulni? Minek? Komolyan kérdezem.


Feküdj neki az angolnak és juttasd el magad C1 szintre. Addig nem érdemes újabb nyelvek felé kacsintgatni.

júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel se angol, se német, se spanyol nem megy hiába tanultam.
júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Én nem értek egyet azzal, hogy nem érdemes új nyelvet elkezdeni. Nekem nehezen ment az angol, közben elkezdtem olaszul és spanyolul tanulni és azóta azokkal nyelvszakot végeztem. (Ha csak az angollal foglalkozom ezt sosem érem el.)


Hogy tanulod a szavakat? Kötöd valamihez őket? Szótárfüzettel tanulsz? Szótanuló programmal? Ha nyelvtanból valami nagyon nem megy rám írhatsz privátban és megpróbálhatom elmagyarázni. Nem vagyok tanár, de hátha tudok segíteni. És még egy kérdés: érdekel téged maga a nyelv vagy a kultúra?

júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem fordítva volt, a spanyolt könnyebben tanultam, csak pár hónapig de többet elértem vele mint angollal több év alatt. És azóta se megy de már rég nem próbálkozom vele
júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Angolul folyékonyan beszélek, magamtól tanultam meg külföldi ismerőseim segítségével, németet tanultam az iskolában, leérettségiztem, most Svájcban élek, de olyan béna ostoba vagyok németből, nem tudok egy ésszerű mondatot elmondani :D csak dadogok. Spanyolt tanultam pár hónapig, többre jutottam mint a némettel 4 év alatt. Nem áll rá az agyam a németre. Sőt, még oroszt is tanultam, az is könnyebben ment mint a német. Német az egy csontváz a szekrényben amire nem akarok rágondolni, blokkolja az elmém a tanulást. El is engedtem. :)
júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!