Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő a spanyol/orosz...

Mennyi idő a spanyol/orosz nyelvet B2 szintre megtanulni?

Figyelt kérdés
A kérdésemmel elsősorban azokhoz szeretnék fordulni, akik beszélik az egyik, vagy akár mindkét nyelvet. Nektek mennyi időbe telt ezt a szintet elérni, illetve milyen intenzív tanulás mellett?

2023. jún. 11. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a magyar nyelvi tudásodtól ( nyilván fontos, hogy nyelvtannal tisztában légy, hogy hasonlítani tudj), az adottságaidtól ( pl. jó-e a hallásod, nyelvérzéked, memóriád). Van-e kitartásod.
2023. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mármint hogy a felsoroltaktól függ.

Van -e más latin és/vagy szláv nyelvben jártasságod?

2023. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az olaszt tanulom kb fél éve. Az nagyon közel áll a spanyolhoz. Mindíg is utáltam tanúlni és lusta is vagyok sokszor nekiállni de sajnos bizonyos okok miatt szükségem van a nyelvre ezért nyüstölöm. Haladhatnék sokkal jobban is ha lenne elég akaraterőm hozzá. Így csak éppen fejlődök. Szerintem kb 2 év kell hozzá ebben a tempoban, hogy párbeszéd szintre jussak.
2023. jún. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Spanyol sokkal könnyebb, az akár 3 hónapon belül.

Olasz tele van fura összetételekkel, ragokkal, spanyolban alig van bármi ilyen. Elképesztően könnyen tanulható.


Orosznál azért ott a külön írásmód, a sok hülye rag, stb... oda kell a fél év.


Nyilván sok dologtól függ, de ezt kb egy átlagos gyors tanfolyamnak saccolom. Nem az SOS, de úgy közvetlen alatta, amikor minden nap tudsz foglalkozni a nyelvvel legalább egy órát.

2023. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Birom amikor valaki hónapokban beszél egy nyelvtanulással kapcsolatban. Nálam ez a megállapítás szinte sci-fi szinten van. Örülök ha jövő ilyenkorra már valamennyire beszédképes leszek! 😀 Irigylem nagyon aki ezen a "szaron" pár hónap alatt túl van!
2023. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már bő másfél éve tanulom az oroszt. Ha ilyen tempóban haladunk kb. 2 év kell egy gyenge B2 szinthez. Ez heti 5 óra ráfordítással.

Ez, ahogy számolom, olyan 550 óra lesz a részemről. Hivatalosan (angol anyanyelvűek számára készült javaslat alapján) viszont 1000 óra környékéről beszélnek. Persze egyéni képességek alapján ettől jelentősen eltérhet a szükséges idő.

2023. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!