Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki az USA-ban egy...

Ha valaki az USA-ban egy teljesen átlagos életet akar élni, elég oda a B2 nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos élet = csak semmi bonyodalom.

Pl:

Szépirodalom helyett bulvár magazin olvasása.

Elit munkahely helyett eladó egy egyszerű Nike sportruházatban.

Stb.


jún. 30. 20:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#11


Lehet, igazad van. :-/

jún. 30. 22:27
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy B2-es nyelvtudás elég lehet ahhoz, hogy az ember elkezdje kint az életet. Aztán pedig ha jönnek a különböző helyzetek, ahol pl. nem értesz meg mindent, akkor úgy is elkezded fejleszteni magad, úgy is megnézed hogy mi mit jelent, úgy is fogsz fejlődni. De szerintem így előre eldönteni, hogy kimenni x nyelvtudással, és inkább kerülni mindent, nehogy még fejlődjön is a tudásod... szerintem ilyen passzív hozzáállással inkább semelyik idegen nyelvű országba ne költözzön az ember.
jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#6 - kerdezo,


Teny, hogy nem kell anyanyelvu tudas egy cipobolti eladonak, de a te elkepzelt eladoi stilusod , az nagyon magyarorszagi stilus.

júl. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Aki ueg Usa-ba való kivándorlás esetén a nyelvizsga fokozatával van elfoglalva annak marhára fogalma sincs az egész rendszerről. AZ USA nem Eu , hogy oda mész dolgozni ahova akarsz. Ez az Eu vívmánya. Eu-n kívüli fejlett országok nehezen osztogatják a munkavallaloi vízumot. Aki fel akar venni oda téged cég annak bizonyítani kell , hogy helyben nincs megfelelő munkaero azért is kellesz te. Egy rakat pénz meg idő. Legutóbb amikor néztem nagyreszt szenior szinten lévő szoftverfejlesztő mérnököket ìrtak a neten, azok közül is azokat akiknek speciális tudása van. Nekik volt vmi esélyük. Neked ig látatlanban persze aki azon gondolkozik, hogy b2 vagy c1 munkavizun kell-e annak esélye sincs kB megnyugtatlak. Vannak speciális vízumok sportoloknak, média személyeknek meg hasonlóknak de az sem megy magától. Az ilyen hirdetesek ahol kivisznek Amerikába hotelekbe dolgozni meg hasonlok azok átbaszasok. Kivisznek turista vizummal amivel dolgozni sem lehetne legálisan. Aztan amikor lejar a vízum még illegálissá is válsz. Nem szép kilátások ezek odakint. Kanadában, Ausztráliában például bevándorlási pontrendszer van, ott például jár pont a nyelvtudasra is, az életkorra, a végzettségre hasonlokra. Csak ug, random józsiként fejlett Eun kívüli országba nem mész ki.
júl. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ezért sem értem a sok zsenit aki az Eu ellen háborog. Ha nem lenne Eu , akkor a kontinensen is hasonló lenne a helyzet. Nem lenne szabad munkavallalas, pláne nem ilyen könnyen.
júl. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A végén még rá fogtok venni, hogy C1 szinten tanuljak nyelveket.
júl. 1. 13:03
 17/21 anonim ***** válasza:
Oda a C1es angolon kívül még pár dolgot le kell raknod az asztalra, hogy legyen esélyed kijutni
júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17


Az informatikában esetleg nagyot tudnék alkotni, ahhoz talán van érzékem.

júl. 1. 15:36
 19/21 anonim ***** válasza:
A B2-es nyelvszint felett általánosságban csak a szókincs a különbség, ami azt jelenti, hogy a B2-es szint meglétével értesz minden nyelvtant és megtanulsz egy olyan szókincset, ami eladóknak jól jön, akkor igen. (legalábbis én így tudom)
tegnapelőtt 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: Indulásnak jó, viszont ha adhatok egy tanácsot, ahogy férjem is csinálta, igaz, nála más volt azért a helyzet:

Kiment az USA-ba minden nyáron 1-2 hónapra gyerekként nyáron, illetve a 8. osztályban rendes általános iskolába úgy, hogy itthon tanult általános iskolában angolt, volt fogadott angoltanára magánban, viszont itt jön a lényeg: mikor kint volt, suli/nyaralás mellett ő járt plusz angol tanfolyamra, ami min. 6 órás volt. Viszont egészen más úgy tanulni angolt, hogy azonnal tudod használni a nyelvet és helyesen is tanítanak meg beszélni. (Később kint diplomázott, 5 évet kint élt, nagyon szépen beszél azóta is angolul).

Szóval ha ki is mész eladónak, mellette ott is kell tanulnod angolt párhuzamosan, lehetőleg rendes iskolában/tanfolyami keretek között, hogy helyesen beszélj.

tegnap 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!