Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Félév alatt milyen tanfolyamma...

Félév alatt milyen tanfolyammal lehet igazán fejleszteni az angol nyelvtudásomat a nem teljesen nulláról? Úgy tűnik egy fontos vizsgánál megkerülhetetlen lesz és így megérné egy passzív félévet erre rááldozni.

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 12:29
 1/7 A kérdező kommentje:
A komplex vizsgán kell majd elvileg amire a jelenlegi feladatok mellett még magyarul is bőven kell majd készülni így passzív nélkül még a nyelvtanulás nehezen férne bele komolyabb szinten.
2023. szept. 7. 12:32
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Milyen szinten? Ha nagyon speciális vizsga lehet jobb lenne magántanár, aki kimondottan azt nézi, hogy neked mi kell. Kimondottan nyelvi vizsga vagy a vizsga nyelve angol?


Nyelvtanfolyamról nem lehet előre megmondani, mivel attól is függ, hogy maga a tanár hogyan tanít.

2023. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak a nyelve lenne angol.

Viszont, ha rászánnék ennyi időt, akkor jó lenne mindent helyre tenni, hiszen nekem is érdekem a megfelelő angol kommunikáció.


Eddig azt hittem ellehet úgy lenni, hogy megérteni kb megértem a dolgokat. Csak úgy tűnik tévedtem, mert ez annak a hozadéka, hogy már nincs kötelező nyelvvizsga. Nekem mondjuk van vizsgám, de az egy dolog ugye.

2023. szept. 7. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:

"Csak a nyelve lenne angol."


Ebben az esetben érdemes olyat keresni, ahol tudod kimondottan annak a szaknak/szakmának a terminusát gyakorolni.


Pl. hiába mész el egy sima B2"-es tanfolyamra, ha neked gazdasági témában kell angolul vizsgáznod.

2023. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, akkor ebbe az irányba megyek el.


Mondjuk most még nincs probléma ezért is gondoltam a 3. félév után belemenni ebbe.

2023. szept. 7. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Terminus helyett terminológiát akartam írni.
2023. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben.


Amúgy a passziválásról valakinek van véleménye? Én ezt látom a járhatóbb útnak.

2023. szept. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!