Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet tanulni a duolingoval...

Meglehet tanulni a duolingoval egy nyelvet alap tàrsalgàsi szinten?

Figyelt kérdés
Nekem a nèmet az első nyelvem, az angolt gimibe kezdtem el, de az angol tanàrom alig tanìt valamit, làtszik hogy úgy van vele, hogy ez csak a 2. nyelv, nem fontos. Szinte csak beszèlgetünk az oràn, persze magyarul. Egy ève tanulom az angolt, de kb. megrekedtünk a how are you?-nàl, ezèrt elkezdtem duolingózni, ès bàr nèmetből szeretnèk elsősorban nyelvizsgàzni, talàn Nèmetorszàgba kimenni ilyenek, tudom, hogy a mai vilàgban az angol elengedhetetlen. 10.-et kezdem, 12.-ben szeretnèk legalàbb egy közèpszintű èretsègit tenni angolból, szerintetek ez lehetsèges a duolingoval, ha minden nap egy 20-30 percet csinàlom ès csak azt? Aki csak a doulingót hasznàlta, megtanult egy nyelvet? A duolingóval B2, akàr C1, C2-es szintre is el lehet jutni, ha csak azt csinàljuk (màrmint ugy èrtem, nem nèzünk mellette filmeket, nem olvasunk könyvet ilyenek)?

#angol #Duolingo #3 èv alatt
jún. 24. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Duolingo felejtős.


Akkor már inkább:


Oldalak:

https://www.youtube.com/@easyenglish551

[link] (beszédfejlesztő kihagyható)


Angol könnyített olvasmányok:

httpsfrenglish.ru12-eng-audio-oxford-bookworms.html


Kommunikációra:

[link]

[link]

[link]


Youtube: tehát Easy English, mellé szintezett könnyített olvasmányok, egyszerűbb nyelvezetű angol film/sorozat angol felirattal.

Így az ember, mikor már több ezer szó, mondat van a fejében, a passzív, aktívvá fog válni, és rá fog érezni a helyes mondatalkotásra.


Nyilván a végén a nyelvtanra is rá nézve, lehet finomítani, hogy a tudás mellé, az értés is megjelenjen.


A. J. Thomson · A. V. Martinet - A Practical English Grammar Exercises 1-2

Raymond Murphy - English Grammar in Use - alapozó könyv

Dohár Péter - Kis angol nyelvtan - A1-B2-es szint

jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

"az angol tanàrom alig tanìt valamit ... Szinte csak beszèlgetünk az oràn, persze magyarul"

Jó hülyék vagytok. Ahelyett, hogy kihasználnátok, hogy angol anyanyelvű tanárotok van! Még ha magától tényleg csak "alig tanít valamit", beszélgetésre pont az angol anyanyelvű a legjobb, bármilyen keveset is tudtok egyelőre.

jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

C1 vagy C2 szintre biztos nem lehet vele eljutni. C2-re még egy nyelvszak sem visz el, nemhogy a duolingo. (Nyelvszakos voltam.)


Én duolingózok több nyelven (Olasz, spanyol, portugál és kínai). Egy nyelvnél tapasztalom azt, hogy értelmes mondatok vannak (kínainál), a többinél ilyenek: A kutyának kulcsa van, a kígyó elefántot eszik, a hangya énekel. Szóval nagyon fontos, minden egyes nap használt mondatok. Játéknak, kiegészítésnek jó, de a felsőfokot felejtsd el vele.

jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!