Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy franciát tanuljak?...

Olaszt vagy franciát tanuljak? Melyik ér többet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz vele kezdeni.

Ha csak hobbiból, akkor inkább olaszt, mert az a könnyebb (tényleg, van benne tapasztalatom).

Ha munkához kell, akkor attól függően válassz, hol akarnál elhelyezkedni.

Az EU hivatalokhoz a francia jobb, de ha pl. olasz-kapcsolatokkal dolgoznál, akkor meg egyértelműen adott.

Én mindkettőt elkezdtem hobbi szinten, csak azért, mert szeretem a nyelveket.

A németet amúgy képtelen vagyok megtanulni, az egyetlen, ami sehogy se megy, pedig azt suliban is tanították kötelezően.

Eddig ott tartok, hogy az angolt használom, az olasz alap szinten, ha olyan helyen járok, megy már annyira, hogy megértem (amúgy ez az olasz tanulás úgy indult, hogy kiutaztam Velencébe 3 és fél évvel ezelőtt csakúgy egy napra), a franciából 1-2 szót és kifejezést tudok, de még tanulni kell. És van még tervben más is.

Amúgy meg érdekes, hogy ha adott nyelven beszélni vagy érteni kell, az agyam átkapcsol arra, szóval egyszerre 2 nyelven nem tudok gondolkodni, nem lennék jó tolmács, de megértem és megértetem magam.

2010. okt. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Az olasz hajszállal könnyebb, mint a francia, bár még ez is vitatható (az olasznak egy kicsivel könnyebb a kiejtése, de a nyelvtan terén már nem egyértelmű, melyik nehezebb).


A francia 29 országban hivatalos, további 8-ban eléggé elterjedt. Az egyik legfontosabb nyelv, mert nemzetközi kommunikációban is sok helyen használják, emellett jelentős gazdasági, tudományos, kulturális háttere van. Az olasz 1 komolyabb országban hivatalos, és a nemzetközi kommunikációban nem használják, gazdasági és kulturális háttere gyenge.


Az sem igaz, hogy kevesen tudnak olaszul. Pont Magyarországon pl. aránytalanul sokan tanulják.

2010. okt. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én angol után franciát kezdtem el tanulni. Nagyon sok hasonlóság van a két nyelvben. Szerintem nagyon könnyű :)
2010. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Az olasz 1 komolyabb országban hivatalos, és a nemzetközi kommunikációban nem használják, gazdasági és kulturális háttere gyenge."


Nem védem az olaszt, de azért elgondolkoznék azon, hogy az európai kultúra bölcsőjének mennyire gyenge a kulturális háttere...

2010. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ma 08:27


Itt nem az a kérdés, hogy bölcső-e vagy sem (bár pl. ha fel kell sorolni az európai irodalmi klasszikusokat, akkor Franciao. sokkal inkább bölcső, mint Olaszország), hanem az, hogy a jelenben, a mai világban mekkora kulturális és tudományos nagyhatalom Olaszország.

2010. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
olaaszt:P
2010. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a célod vele, hol (ország) és milyen területen fogsz elhelyezkedni...

Ha pl. német területre szeretnél kijutni, az olasz határhoz közeli részen az olasz a nyerőbb, a svájcinál meg inkább a francia ill olasz...

A francia talán egy hajszállal hasznosabb, de azt talán több ember is tanul.

EU-s munkakörben egyértelműen francia és angol nyelvtudás kell.

Turizmusban is mindkettő fontos és számít az is, a munkahelyed mely országgal van/lesz kapcsolatban

Világviszonylatban a franciát többfelé beszélik (Kanada, Afrika több országa) és tanulják.

2010. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!