Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni egy...

Hogy lehet megtanulni egy nyelvet teljesen egyedül otthon?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes kezdeni? Mit ajánlotok?
jún. 4. 19:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vannak, akik teljesen képesek elsajátítani egy nyelvet magukban is, mint ez a Kérdező, aki a kérdés kiírása után felsőfokú nyelvizsgát tett:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#1


Ha az ember magában beszél, az is elég lehet.

A beszélgetőpartner teljesen felesleges ebből a szemszögböl, mert udvariasságból nem fogja minden 3. mondatát kijavítani.

Aki azt akarja, hogy javítsák ki, az menjen tanárhoz, az majd minden szavába beleszól.

jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Persze kérdés, kinek mi a célja: ha nem fontos a helyes kiejtés vagy a helyes nyelvtan, csak meg akarja magát valahogy értetni, akkor lehet visszajelzés nélkül tanulni. De annak garantáltan nem a nyelv "megtanulása" lesz az eredménye."


Akkor fogja valaki a nyelvet megtanulni, ha folyékonyan beszél.

Az amerikai gettókban felnőtt anyanyelvi emberrk vajon olyan szépen beszélik a nyelvtant? Na, ugye nem?

Millió féle kiejtés van, így nem is létezik olyan, hogy "helyes".

Van egy alapkiejtés, pl. car = kár, ká, kar. Az, hogy melyiket mondja, mindegy. Csak ne mondja azt, hogy ké, mert annak már nincs köze a car szóhoz.

jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én egyedül tanultam a németet. Kikerültem németbe egy olyan munkahelyre,ahol csak magyarok és románok dolgoztak, senki nem beszélt, csak pár mondatot. Kezdetnek jó volt, de tovább akartam lépni. Letöltöttem egy appot a leggyakoribb alap mondatokkal, 2 szókártyás, játékos appot és egy nyelvtani tesztes, magyarázós appot. Egy év alatt megtanultam több, mint 3000 szót, illetve a jelen időben egyszerű mondatokat időjárás, család, munka, betegség témában. Ez után jött az igeragozás jelenben, a melléknév fokozás, a múlt idő, utána a jövő idő. Most 2 év után tartok 6000valahány szónál, amivel kifejezem magam, bár néha még eléggé körül kell írjam, mire gondolok, ha nincs meg egy fontos szó. Az anyanyelviek beszédéből kiszűröm, mi a téma, amiről beszélnek, időnként hozzá tudok szólni. Nem tudom, ez milyen szint, talán a2. Már vannak külföldi haverjaim, azt mondták, most már lehet velem valamit kezdeni, az eleje nehéz volt, 2 évig még sehova nem hívtak el. Tehát meg lehet tanulni egyedül, de jóval könnyebb valakivel. Nekem adott volt, hogy pl. random elmentem focimeccsre és ott élőben hallgattam anyanyelvieket, egyszerű újságcikkeket olvastam, rádió ment az autóban. Kezdetnek én felhalmoztam egy rakat szót, de valakinél más válik be.
jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!