Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz lehet? (német)

Nehéz lehet? (német)

Figyelt kérdés
6 éve tanulok németet. Lehet osztályozó vizsgázni, úgy hogy második félévben nem kell bejárni. A könyvet kell tudni, ami elsős. Nincs benne semmi igeidő,mód. Mennyire lehet nehéz egy ilyen vizsga? Van valamilyen minta?
2010. okt. 29. 18:55
 1/2 anonim válasza:
Hányadikas vagy amúgy? Én ált. iskola 4. osztály óta tanulok németet, és kb. 2 éve járok különtanárhoz, 1 éve tettem le a nyelvvizsgát nyáron, most vagyok 11.-es és most érettségizek. (írásbelin már túl vagyok:)) Nekem is kellett osztályozóvizsga az érettségi miatt, de az egyik o.társam most akarta letenni az o.vizsgát, tavasszal az érettségit és azt mondták neki, hogy ameddig nem lesz meg az érettségije be kell járni németre. Nem tudom nálatok ez hogy van, nekünk ezt mondták. És ugye nekem a 11 és 12.-es anyagból kellett o.vizsgát tenni. :) Nem volt vészes. Nem mondanám nehéznek. Szóbelin meg 14 témám volt. Abból kellett 2-t elmondanom. :)
2010. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 évvel ezelőtt én is osztályozó vizsgát tettem a 12.-es tananyagból, és leérettségiztem ősszel emelt szinten németből, mégis be kellett járnom az órákra. Elméletileg külön kérvényt lehet benyújtani az igazgató felé, hogy ne kelljen bejárnod, de én úgy voltam vele, hogy nekem mindegy. :D

A vizsga meg szerintem nem nagy cucc. Nekem a 12-es anyagból a vizsgám olyan volt, hogy még a tételeket sem tudtam, amik szóbelire ki lettek írva. Bementem kihúztam valamit, láttam hogy mi az, és beszéltem róla. Az írásbelim az kész röhej volt...:D És még így is 97, vagy 98% lett, már nem tudom pontosan. :D

2010. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!