Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nagyon nehéz angol után?

A német nagyon nehéz angol után?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira nehéz a német vagy mi?Fél évig tanultam,nem sokat heti egyszer és nem is vettem komolyan,de azért annyira nem tűnt nehéznek...most egy hete tanulok spanyolt 18 óraszámban,de egyszerűen nem áll rá az agyam,öt órákat tanulom és csak hármas dolgozatra futja.Nem kóser!
2011. szept. 9. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon,hogy még német kéttannyelvűbe átvennének,az is elég nehéz,de hát abból legalább tudnak segíteni itt vidéken nagyon sokan...viszont nem tudom mit tegyek,mert lehet az még rosszabb lesz :SS
2011. szept. 9. 21:03
 2/8 Gabber111 ***** válasza:
Na, pont ezt a három nyelvet beszélem: angol, spanyol, német. És ez a sorrend is, az angol a legkönnyebb, a német a legnehezebb a háromból. A spanyol és a német is ragoz mindenféle ideidőben, de a németben még pluszban vannak esetek is - na az könnyfakasztó. De nyelvtanárént azt gondolom, hogy vagy van az embernek nyelvérzéke vagy nincs. Ha az egyik nehezen megy, akkor a másik se lesz könnyebb. :/
2011. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nekem elviekben van.Mármint hat éve tanulok angolt és ötösnél rosszabb jegyem nem volt,most meg elkezdtem ide járni és spanyolból hozom a hármas-négyeseket négy órányi tanulással vagy többel,mikor angolt egy héten összesen max. fél órát tanultam és dícséretes lettem belőle...országos angolverseny sulis fordulóján második legjobb voltam,a harmadik jóval le volt maradva előttem,igaz én is az elsőtől,de az első angol külön tanárhoz járt heti 2x.
2011. szept. 9. 22:17
 4/8 A kérdező kommentje:
*le volt maradva mögöttem
2011. szept. 9. 22:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Az angollal én is így vagyok, 6 éve tanulom. Most 1 éve kezdtem a németet, és tavaly abból is dicséretes lettem.Bár a németben nehezen jegyzem meg a névelőket és igazából még alig tanultam nyelvtant, úgy érzem hogy (majdnem) ugyanolyan jól megy mint az angol. És sok hasonló is van a két nyelvben.

Am. hányadikos vagy?

2011. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az egyik osztálytársam 5-ös angolból, angol és spanyol középfokú nyelvvizsgája van és olasz felsőfokú. Ennek ellenére 3-ast kapott németből.
2011. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok.írtam neked privátot:))
2011. szept. 10. 11:24
 8/8 anonim ***** válasza:

aha :O


én németes vagyok,és pont most vesszük az igéknek az ilyen elbeszélő múltidejét meg ilyeneket


és be kell magolni, hogy pl enni: essen-aß-és asszem hat gegessen


nagyon nehéz :/


meg vannak olyan szavak is hogy odateszel a szó elejére pl két betűt, mondjuk hogy ge,és teljesen megváltozik a szó értelme xd


még szerencsém van,mert angolt fogok tanulni és az milyen könnyű lesz a német után,háhááá xD


13l

2011. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!