Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Present Perfect - a legnehezeb...

Present Perfect - a legnehezebb angol igeidő?

Figyelt kérdés

Amint látom, keveredik benne a múlt és a jelen.


Most tanulom.


jún. 1. 14:57
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként meg jól látom, hogy ez az igék harmadik alakját használja?


Tehát pl. a go, went, gone változatokból itt a "gone"-t kell használni?

jún. 1. 15:00
 2/9 A kérdező kommentje:

Sőt még a past simple alak is bejön a sorba.


Hát ez elég zavaros. 😅

jún. 1. 15:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Az igék harmadk alakja az jelen?
jún. 1. 15:03
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem nehéz, de valóban keveredik benne a jelen és a múlt.


Az igéket két nagy csoportba soroljuk; vannak a szabályos (regular) és a rendhagyó (irregular) igék. A szabályos igék alapvetően egy -ed végződést kapnak (ez sem mindig ennyire egyszerű, de ezt most hagyjuk), a rendhagyóknak viszont különféle lehet a múlt idejű alakjuk. Azt látjuk, hogy a rendhagyók többségének háromféle alakja van; a jelen, az első múlt idejű alak, amit csak Past Simple-ben használunk, és van a második múlt idejű alak, amit minden más múlt idejű szerkezetben (mint például a passzív szerkezet (passive voice)). Ezeket sajnos külön meg kell tanulni. A szabályos igék esetén nincs változás a két múlt idejű alakban.


Tehát 1 jelen idejű, és 2 múlt idejű alakja van az igéknek.

jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Szép tudományos leíras, de semmit sem értettem meg belőle. Továbbra sem tudom, hogy mi a franc az ige 3. alakja.

Ráadásul még az igeidő segéidgéje is zavaros. Hol beteszi a "been"-t hol nem.


Nem csodálom, hogy az amerikaiak hanyagolják. Az egész egy katyvasz.

jún. 1. 15:26
 6/9 anonim ***** válasza:
#5, akkor sajnálom.
jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a legnehezebb igeidő, vannak ennél nehezebbek is.


Tanárral tanulsz vagy egyedül? Lehet jó lenne neked ha néha el tudnál menni tanárhoz, aki elmagyarázza neked a dolgokat, mert ha már most teljesen bele vagy zavarodva később sem lesz jobb. Azokkal tisztában vagy, amiket eddig tanultál?


Az ige 3 alakja: jelen idő, múlt idő és befejezett melléknévi igenév. (Past participle.) Ez az utóbbi megegyezik a múlt idejű formával, a rendhagyókat pedig meg kell tanulni. Meg van adva, hogy mikor kell használni a harmadik alakot. Ezt, ahogy mész sorban az anyaggal, látni fogod.


A been az a present perfect mondatban nem segédige, hanem a főige, azaz létezik, van. Pl. I have been to London. Voltam Londonban. A voltam a főige. Van olyan, ahol nem főige, pl. present perfect continuous, de ezt majd akkor nézd meg, amikor a present perfect már megy, mert csak jobban belezavarodsz.

jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dohar is azt mondja, hogy ez okozza a legtöbb fejtörést. Egyébként nem nehéz.

Nekem annak idején úgy magyarázták el, hogy az angol nem ismeri az igekötős alakot.

Ő present perfectet használ.


I did - Csináltam

I have done - MEGcsináltam


Ugyan ez igaz.


Zártam/ bezártam stb


Tehát ha igekötős alakkal nyomod magyarul, akkor kell általában a PP, persze vannak kivételek, majd a sok nagyokos mindjárt előadja magát, de ezzel el lehet lenni.

jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szalai nóra könyvét szerezd be: igeidők


nála jobban senki nem magyarázza el

jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!