Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem adnak ki egy olyan...

Miért nem adnak ki egy olyan vastag könyvet, ahol fel van sorolva, hogy milyen helyzethez milyen angol igeidőt kell használni?

Figyelt kérdés

Felsorolnának vagy 1000 helyzetet, példamondatokkal.


Sokkal egyszerűbb lenne, mint azon gondolkodni, hogy ha elvesztettem a bérletem, az vajon a 4 közül melyik múlt idő...


márc. 10. 15:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Vannak ilyen könyvek, de ha példamondatokat keresel, akkor miért nem olvasol inkávv szórakoztatóirodalmat?"


Áh, az időigényes. Ráadásul tudni kell fordítani is.

márc. 10. 16:26
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"időigényes"


Hát..tetszik nem tetszik, a nyelvtanulást nulláról B2/C1 szintig többszáz, akár ezer órákban mérjük.

És {nincs / nem lesz / nem is lehet} lerövidíteni.

Pont.

márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul tudni kell fordítani is.


Nem fordítani kell tudni, hanem érteni. Fordítgatással nem tanulsz meg szöveget értelmezni, csak fordítani.

márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén szólva nekem ugyan C1-es tudásom van, de fordítani nem nagyon tudok.
márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#12


Eukleidész azt mondta, hogy a geometriához nem vezet királyi út.


Úgy tűnik, az angolhoz sem.

márc. 10. 17:36
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
nézd, ha valami értelmi akadályozottság miatt képtelen vagy általánosítani élethelyzeteket, akkor neked egyébként sem tankönyvre lenne szükséged, hanem valami olyan kisegítő fejlesztésre, amivel először eljutsz egy ép értelmű felnőtt szintjére logikai gondolkodásban, addig majdnem tök felesleges idegen nyelvekkel szívatni magadat.
márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az élethelyzeteket felismerem, de azt továbbra sem értem, hogy mi alapján használok egy igeidőt valamikor.

Pedig bevágtam a Present Simple összes szabályát. Csak azért tudom használni (valamennyire) mert vannak minták a fejemben. De pontosan nem tudom megfogalnazni, hogy mi ez. A franc sem tudja mitől egyszerű, az egyszerű jelen.

márc. 10. 20:02
 18/23 anonim ***** válasza:

Mindegyik igeidőnek van 1-3 példamondata, amiből utána tudható az összes többi eset.


De nyugodtan konkretizálhatod.


Írd le a 4 múlt igeidőt, egy-egy hozzátartozó példamondatot, majd adj magyarul egy mondatod amiben problémád lenne azzal, hogy melyiket használd, és elmondjuk melyiket és miért.

A hozzá tartozó általános iskolai szintű logikát is megpróbáljuk majd átadni.

Csak tenned kell érte, írd le nekünk a fent kérteket.

márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A következők hasznosak lehetnek, de nyilván nem tartalmaznak mindent:

Élő angol nyelvtan

Instant nyelvtan tanulókártyák

márc. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"ha elvesztettem a bérletem, az vajon a 4 közül melyik múlt idő..."

Az attól függ, hogy mit akarsz vele kifejezni...

márc. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!