Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Sose értem, hogy régen az emberek hogyan tudtak kb iskola nélkül könnyen megtanulni 3-4 nyelvet én meg itt szívok egy angollal x éve... mit csináljak????
2010. okt. 24. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Hidd el, régen sem tanult meg mindenki 3-4 nyelvet, "nagyon" régen pedig csak az orosz volt. :) Nem tudom, hogy mit jelent nálad az "x" év, de gondolom több évet takar... Szereted egyáltalán ezt a nyelvet? Ugyanis ha már kényszerből, kínlódva ülsz le, mondván hogy úgyse tudom, nehéz, sok szót kell megtanulni, nem értem a nyelvtant stb... ez mind-mind hátráltat téged! Így már eleve nem figyelsz oda 100%-osan, mert nem érdekel. Így hatékony sem lehet a tanulásra fordított idő!

Talán érdemes lenne tanárhoz járni, vagy tanfolyamra, ha nagy hiányosságaid vannak, mert így nehéz lesz erre további tudást "építeni". Ha egyedül küzdenél meg vele továbbra is, nézz filmeket felirattal, nézd meg azokat többször is, majd felirat nélkül is sok mindent megértesz majd belőle.

Van egy honlap/újsága is van: helloteens.hu. Nézz meg! Találsz itt olvasnivalót, játékos feladatokat is. Talán kedvet kapsz a nyelvtanuláshoz!

Egy jó nyelvtan könyv gyakorló feladatokkal: Oxford Angol.

Kitartás! :)

2010. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem arra az időre céloz, amikor még nem volt elterjedve az írástudás, hogy a vándorlegények, kereskedők hogyan tanulták a nyelveket.


Úgy tanulták, hogy sok országban jártak. Magyarország később sem volt nemzetállam. Kimentek külföldre; a vándorlegényeknek elő volt írva, hogy hány évet kell idegen országokban tölteniük, mielőtt hazatérve elkészítenék a remeket. Ott körülvette őket a nyelv, figyeltek és tanultak; igaz, eleinte jelekkel érintkeztek azokkal, akikkel nem volt közös nyelvük.


De a nyelvtudásért nem kellett messzire menni, mert nem voltak nemzetállamok a középkorban. Ahol közel lakott egymáshoz két nép, és gyakran hallották egymás nyelvét, ott már a gyerekek megtanulták a szomszéd nyelvét.

2010. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

"Hogyan lehet hatékonyan nyelvet tanulni?"


Az első szempont, hogy motiválva kell lenni. A második, hogy sok időt kell vele tölteni, pl. idegen nyelvi környezetben, vagy sokat olvasva/tévézve/rádiózva az adott nyelven. Motiváció, odafigyelés, sok-sok idő eltöltése tanulással.


"Sose értem, hogy régen az emberek hogyan tudtak kb iskola nélkül könnyen megtanulni 3-4 nyelvet"


Régen sem tudott mindenki sok nyelven, rendszerint beérték 1-gyel. De mondjuk egy vándordiák értelemszerűen motiválva volt arra, hogy az idegen ország nyelvét megtanulja, és alkalma is volt gyakorolni a helyszínen a nyelvet. Vagy: a latinul tanuló diák is könnyen megtanult latinul, mert motiválva volt rá (szerette volna érteni a tudományos szövegeket).


Egyébként már 1000 éve, sőt, az ókorban is voltak szótárak, nyelvtankönyvek, ne hidd, hogy minden másképp volt.

2010. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!