Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az osztrák német sokkal...

Az osztrák német sokkal másabb mint a "Németországi" német?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A "németországi" németnek is több "verziója" van, de ha a sztenderd némethez hasonlítód elég hasonló az osztrák német. Nyelvtanban nincs nagy eltérés, inkább a szókincs különbözik, de nem olyan mértékben hogy egy bécsi és egy berlini ne értené meg egymást.
2023. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Föleg a dialektusuk mas, nagyon erös. Ha az osztrak TV ben hallgatok tölük egy beszelgetest, azt megertem, mert ott összeszedik magukat, es Hochdeutsch ban beszelnek, de elöben a felet nem lehet erteni. Nemcsak a dialektus miatt, hanem az agyuk is maskepp müködik, mint a nemeteknek. Elegge hasonlo a Bayer dialektushoz.
2023. nov. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dialektus valami brutalis. En eltem 3 evet Oberösterreichban, addigra tok jol megertettem az ottanit. Aztan atkoltoztem Becsbe, es az egeszet dobhattam ki a kukaba. Ja es a slusszpoen, hogy Becs alatt dolgozom, ahol foleg niederösterreichi kollegaim vannak, ok megint tok mashogy beszelnek. 6 eve elek kint, B1-en beszelek nemetul, de van amikor a mai napig csak kamillazok amikor egy idosebb kollegam belekezd valami hosszabb monologba. Aki nem elt itt, csak az iskolaban tanult nemetet, el sem tudja kepzelni milyen ez a dialektus.


Volt egy nemettanarom, akinek a ferje nemet volt. Ok elmentek Vorarlbergbe kirandulni, az egyik helyi boltban pedig beszedbe elegyedtek egy idos holggyel. Miutan kijottek a boltbol, az echte nemet ferfi megkerdezte az egyebkent magyar holgyet hogy “Te ertettel egy szot is abbol amit mondott?” Egyszoval, ahany tartomany, annyi nyelvjaras, es meg sokszor tartomanyon beluli nagyvarosokban is maskepp beszelnek (Lasd: Becs - Amstetten, Wels - Linz) .

Parom apukaja Frankfurt mellett el, neha meglatogatjuk. Ott az osztrakhoz kepest szo szerint gyonyoruen beszelnek az emberek, legalabbis en minden alkalommal igy eltem meg, amikor odajottek hozzank az apja szomszedai, es szo szerint mindent megertettem amit beszeltek, es mindenfele erolkodes nelkul tudtunk tarsalogni akar orak hosszat is. De nyilvan ott megtobb nyelvjaras, dialektus van, mivel hatalmas orszagrol beszelunk.

2023. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!