Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme a BBC hallgatásána...

Van értelme a BBC hallgatásának napközben?

Figyelt kérdés

Amikor pl pakolászok vagy ruhákat hajtogatok vagy leckét írok, akkor mindig zene szól.

Nos arra gondoltam, hogy inkább bbc-t hallgatnék.

De úgy, hogy nem figyelek rá, hanem csak szól én meg csinálom a dolgomat.


Szerintetek ennek van értelme? Az agyam felfog vmit belőle? Vagy csak akkor működik ha célirányosan hallgatom, tehát csak erre figyelek?


2010. okt. 11. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nyelvet akarsz tanulni akkor már inkább a zene szóljon (angol), főleg olyan amit szeretsz, arra akaratlanul is sokkal jobban odafigyelsz.


Viszont ha a BBC elé leülsz, és koncentrálsz a szövegre akkor viszont az a hasznosabb... De amíg a dolgodat csinálod, inkább a zene.

2010. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nyelvet tanulsz a zenének sok haszna nincs ugyanis a dalszöveget megérteni nem egyszerű egy kezdőnek, háttérzajként a bbc re meg nem fogsz figyelni, inkább nézz angolul filmeket sorozatokat kezdetben esetleg felirattal de próbáld nem azt nézni, én pl youtube on is nézek egy csomó amerikai vloggert meg érdekes csatornákat most már napi szokássá vált és felse tűnik hogy angolul van mindent meglehet érteni belőle, mondjuk beszélni már nem nagyon tudnék de megérteni jól tudok :D
2010. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy nem vagyok kezdő :):)


Szóval már nem sok minden ragad rám a zenehallgatásból.. filmekből persze igen, de az "emelkedettebb" szókincset inkább a BBC-ben találni.

ráadásul a filmek egyszerűbben érthetőek mint a BBC és fejlődni szeretnék, ezért gondoltam hogy inkább ezt hallgatom :)

2010. okt. 12. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt is csináltam nyelvvizsgám előtt, hogy a bbc és a cnn honlapját olvasgattam. Az még hasznos
2010. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!