Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ellenőriztek már valakit...

Ellenőriztek már valakit napközben, miért nincs iskolában?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, már rég nem tanköteles, de bőven 13-14 évesnek nézek ki, szóval nem csodálkoznék, ha egyik délelőtt megállítanának a rendőrök, miért nem vagyok iskolában. Ilyenkor meglehet azt tenni, hogy a kezébe nyomom a telefont, hívják fel anyukámat, illetve az iskolámat (egyetem, mesterképzés, levelező).
2010. szept. 29. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig csodálkozhatnál, ez ugyanis biztos, hogy nem fog megtörténni. A rendőrségnek nem feladatköre az iskolába járást ellenőrizni. Bármennyire is szerenél általad humorosnak vélt jelenetet rendezni anyukáddal és a telefonnal.
2010. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy előfordulhat-e ilyen, de ha véletlen megtörténik, akkor nem lenne egyszerűbb a személyidet megmutatni?
2010. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor igazolod, hogy elmúltál 18.

Minek kellene telefonálgatni? Csak a tanköteleseket ellenőrzik.

Aki még nem hallott róla: ez a kormány egyik újítása. Ami amúgy tulajdonképpen nem rossz :)

2010. szept. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Velem előfordult ilyen. Érettségi után jártam nappali OKJ-ra, és volt nap, mikor nem volt órám. Én megmutattam a rendőrnek a személyimet, megadtam a suli telószámát. Ő felhívta, és kiderült, h aznap nekem valóban nincsennek óráim.

Tisztázódott a dolog, a rendőr elnézést kért a zavarásért. 16 évesnek nézett. 20 éves vagyok.

2010. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Ez a 20.13-as történet erősen sámtít annak fényében, hogy 18 után nem vagy tanköteles. Talán inkább ki akart veled kezdeni a rendőr.
2010. szept. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valóban felhívják az iskolát, illetve a szülőt, miért nincs bent az ember. A városunkban korábban is ellenőrizték a diákokat, nem csak most, az újítás kapcsán, volt rá példa, hogy felkeresték a szülőt.
2010. szept. 29. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem értem hogy miért nem jó az neked hogy megmutatod a személyidet, és így bebizonyítod hogy elmúltál már 18. Érettségi után totál nem feltétlen megy a fiatal továbbtanulni fősulira vagy egyetemre. 24évesen meg már többen a gyereküket nevelik meló mellett. Bocs, de nekem valami sántít ebben a kérdésben.
2010. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem értem mi sántít a kérdésben. Simán nem 24-nek nézek ki, hanem 13-14 évesnek, mindenki ennyinek gondol elsőre. És még járok egyetemre, mint említettem, levelezőre, mellette dolgozok. Persze, megmutatom a személyimet, de ez nem minden esetben elég.
2010. szept. 30. 10:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem elég?! Megmutatod, hogy elmúltál 18, nem vagy tanköteles. Még mi kell?
2010. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem én sem. Mi kell még, mint az életkorod bizonyítása? Ezt valóban fejtsd már ki légyszi. Megmutatod hogy rég elmúltál 18, és ennyi. Vagy abban az esetben amikor ez nem elég, olyankor mit mond a rendőr? Miért nem elég? Mit kell még neki mutatnod, bizonyítanod...
2010. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!