Az angol tanulására mégiscsak a magolás a legjobb tanulási módszer?
A nyelvtudók általában úgy állítják be, hogy sokat olvasnak angolul, meg néznek filmeket, és rájuk ragad az angol. Nem hiszem el, hogy ez így van.
Amikor én foglalkozok valamivel eredeti nyelven, akkor egyrészt majd megöl az unalom, mert alig értek belőle valamit. Másrészt csak frusztrált leszek, hogy ennek a szövegnek a felét sem értem. Elkezd idegesíteni a helyzet, és a saját kezdeti sikereimet is lebecsülöm.
Mondjuk annyi előnye van ennek a módszernek, hogy bizonyos szavakat könnyebben jegyzek meg, ha találkozok velük szövegkörnyezetben, de eléggé keserédes árat fizetek ezert, mert nem élvezem a folyamatot.
Kezdem azt érezni, hogy nincs is olyan, hogy "hatékony angol tanulás". Jelen esetben én azt látom, hogy be kellene vágom (magolnom) a legfontosabb szavakat, meg a 12 igeidőt, és TUDÁSSAL foglalkozni az eredeti nyelvű anyagokkal.
Valószínűleg sokkal könnyebben eligazodnék az angol nyelvű Harry Potter könyvben is, ha tudnám az angol szabályokat, meg egy rakás szót.
Szóval én téveszmének tartom ezt "a vedd magad körül az angollal, és tanulj úgy" elvet. Ez maximum általános iskolásoknál működik, vagy azoknál, akiknek nagyon jó eszük van hozzá. Ez csak egy jó marketingfogás, hogy megkíméljék a hétköznapi diákokat az igazságtól, ami így hangzik:
Ha felnőttél, már nem fog rád ragadni az idegen nyelv. Meg kell tanulod a szabályokat, meg azt az 5-10 000 szót, ami nagyon nehéz lesz, és szenvedések árán szerezhetsz tudást.
Ti mit gondoltok?
#1
Neked azért jött be, mert jó eszed van az angolhoz, ennek semmi köze a módszerh hatékonyságához. Ha nálad gyengébb képességű emberek is meg tudnának belőle tanulni, akkor lenne a módszer hiteles. Így nem az, csak szerencséd volt.
Dehogynem nem lehet.
Barátnőmnek is szerencséje van, mert ő meg matematika versenyeket nyert. Egyszerűen úgy született, hogy van hozzá esze, és nem is igazán kellet tanulnia. Szerencséje volt, ennyi.
#5
Ha Istem helyettese sem képes bizonyítani a főnöke létezését, az jobban megerősít abban, hogy nincs Isten.
Lehet, hogy agnosztikus ateistából, hamarosan erős ateista leszek?
Na, rossz helyre írtam ezt a (#6-os) kommentet. :D
Bocsi, a másik topikba akartam írni, ahol valláskritikai kérdésekről van szó.
#3
Jó.
A mangákat valamennyire megértem. Azokban viszonylag egyszerű nyelvezet van.
Kérdés, azzal mennyit fejlődök majd.......
Kérdező; akkor ennyi erővel minden csak szerencse kérdése. Hosszú Katinkának is csak szerencséje volt, amikor nyert egy rahedli érmet. Vagy a Polgár-lányoknak is csak szerencséjük volt, hogy ki tudtak emelkedni sakkozókként.
Te meg vagy a szerencsétlen, aki csak értelmetlen kérdéseket és válaszokat írni képes..
Nyilván nincs semmire egzakt módszer, ami mindenkinek beválik. Ami biztos, hogy a nyelvvel valamilyen formában foglalkozni kell, és lehet, hogy a megfelelő módszer megtalálása sok időt igényel. Abban igazad van, hogy alapvetően az a tanács, hogy legyen egy alap szókincsed, valamint a főbb nyelvi szabályokkal legyél tisztában, aztán arra lehet építkezni.
Nyílván teljesen kezdőként ne olvass Harry Pottert. Keress a szintednek és érdeklődésednek megfelelő anyagot.
Viszont ez a mindenkinek könnyű, mert úgy született, hogy mindent ért, csak én nem értek semmit hozzáállás nagyon rossz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!