Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltudorok, ez mit jelenthet...

Angoltudorok, ez mit jelenthet? Nem lesz könnyű!

Figyelt kérdés
Nem értek egy grafikont. A címe: Top 5 lifestyle segmentation groups in ...(itt a város neve). Na és akkor ennek a "fényében" kellene értelmet találni az 5 szegmensnek (ill. csak 4-nek ezek közül): mobility blues, family thrifts, hometown retired, park bench seniors, sunset city blues, all others (ez utóbbit értem :=) ). Egyszerűen nem találok rá azokra a magyar jelentésekre, amik ebben az értelemben is helyt állnának. Van esetleg valaki köztetek, akinek lenne ötlete, javaslata, netán fixen tudja? Előre is köszönöm!
2010. okt. 8. 21:40
 1/3 anonim válasza:

nem vagyok perfekt angoloks de asszem nagyjából ez :D


A vím az 5 fajta csoport a városban életstílus s szerint


mobility blues.. na hát erről foggalmam sincsen

a hometown retired az az otthonváros nyugdíjaos, a park bench seniors az meg azok az embrerk akik kiülnek a parkba :D na ezzel kb semmire nem mentél :D

2010. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A neten találtam, bemásolom (bocsi, hogy csak angol, de remélem segít).


Mobility Blues: Young singles and single parents make their way to Mobility Blues, a segment of working-class neighborhoods in America's satellite cities. Racially mixed and under 25 years old, these transient Americans tend to have modest lifestyles due to their lowerincome blue-collar jobs. Surveys show they excel in going to movies, playing basketball and shooting pool


Family Thrifts: The small-city cousins of inner-city districts, Family Thrifts contain young, ethnically diverse parents who have lots of children and work entry-level service jobs. In these apartment-filled neighborhoods, visitors find the streets jam-packed with babies and toddlers, tricycles and basketball hoops, Daewoos and Hyundais.


Hometown Retired: With three-quarters of all residents over 65 years old, Hometown Retired is one of the oldest lifestyles. These racially mixed seniors tend to live in aging homes-half were built before 1958-and typically get by on social security and modest pensions. Because most never made it beyond high school and spent their working lives at blue-collar jobs, their retirements are extremely modest.


Park Bench Seniors: Park Bench Seniors typically are retired singles living in the racially mixed neighborhoods of the nation's satellite cities. With modest educations and incomes, these residents maintain low-key, sedentary lifestyles. Theirs is one of the top-ranked segments for TV viewing, especially daytime soaps and game shows.


Sunset City Blues: Scattered throughout the older neighborhoods of small cities, Sunset City Blues is a segment of lower-middle-class singles and couples who have retired or are getting closed to it. These empty-nesters tend to own their homes but have modest educations and incomes. They maintain a low-key lifestyle filled with newspapers and television by day, and family-style restaurants at night.


-falcon-

2010. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszönöm! Értékelem a segítő szándékodat, de ezzel tényleg nem mentem sokra :=).



Kedves Utolsó! Hálásan köszönöm, ez 100%-os! (csak tudnám, én miért nem találtam rá erre, pedig annyit kerestem mindenhol :=) )

2010. okt. 9. 07:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!