Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség! Hogyan lehet visszam...

Segítség! Hogyan lehet visszamenekülni angol tolmácsnak? Szaknyelvi tolmács vagyok. és kényszerből most angolt tanítok.

Figyelt kérdés

De nagyon nehéz! Már többször beköptek a nyelviskola igazgatójánál hogy helyesírási hibákat vétek és hogy nem készülök fel rendesen az órákra! Persze hogy nem készülök fel 10év USA, 10 év Anglia nekem ez volt a felkészülés!

Az USA-ban nincs olyan hogy: "had had" meg "have had", ez mind a kettő hiba!

A 14-18 éves korosztály egyáltalán nem akar megtanulni angolul csak a vizsga letételére koncentrál. A Headway meg a Cutting Edge komplett baromság senki nem beszél úgy!


2010. okt. 5. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de igazuk van ha panaszkodnak. Először is a tanulók kemény pénzeket fizetnek ki azért, hogy megtanuljanak angolul. Másodszor az írásbeli vizsgán a kutya nem fogja a diákodtól megkérdezni, hogy ki tanított, csak azt fogják nézni, hogy a helyes nyelvtani szabályoknak megfelelően írtak és válaszoltak. Szóval, csak nyugodtan készülj fel előre az órádra és ne a magad kényelmét tartsd szem előtt, hanem azok érdemét, akik segítségért fordultak hozzád. Ettől függetlenül el lehet nekik mondani, hogy ez a mindennapi életben így és így fordul elő, vagy csináltathatsz velük egy külön füzete, amiben összehasonlítjátok a brit angolt, az amerikai angollal, illetve az írásbeli angollal. Ez egy nagy plusz és egy kicsit feldobja az érdeklődésüket. Ha pedig nem tetszik a tanítás, akkor keres olyan munkát, ahol nem függnek tőled emberek jövője.


És hidd el tapasztalatból mondom, hiszem mind a két oldalon álltam, illetve állok most is.

2010. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elírásokért csak nagyon siettem.
2010. okt. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az előttem szólónak.

Azt tanítsd ami a könyvben van, ha néztél már meg valamilyen nyelvvizsgát akkor ott szinte csak a nyelvtanra mennek rá.

A vizsgáztatót meg rohadtul nem fogja érdekelni, hogy ezt egy 20 évet angol nyelvterületen élt tanár tanítja.

2010. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem is szeretek tanítani csak el kellett vállalnom hogy éhen ne haljak. Tolmács vagyok és ott nem volt baj a sok hiba! (Asszem van egy enyhe diszgráfiám).
2010. okt. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!