Külföldödi egyetemeken számít, hogy hányszázalékos a nyelvvizsgám?
Az is számít, hogy egyáltalán milyen típusú (akármilyen Magyarországon "nemzetközileg elfogadottnak" mondott nyelvvizsga semmit sem ér!, a Cambridge-i típusú nyelvvizsgáknál kezdődik minden), az is, hogy hány százalékos, meg az is, hogy mikor tetted le, úgyhogy ne arra készülj, hogy majd most jól megszerzed, aztán egész életedben abból élsz, hogy elértél X %-ot.
Minden egyes egyetem maga dönt arról, hogy mit fogad el meg mit nem, úgyhogy a kinézett egyetem honlapján kell utánanézni.
A legtobb kulfoldi egyetem nem fogadja el a magyar nyelvvizsgat, igy az sem erdekes, hany szazalekos. A nemzetkozileg elfogadott vizsgaknal pedig szamit, sot meg az is, hogy milyen regi. Ha nincs vizsgad, az adott egyetemen le is vizsgazhatsz, es azt is elfogadjak. Ime pl. a michigen-i kovetelmenyek. (Nagyon jo es viszonylag olcso on-line kurzusok vannak ott)
"Applicants whose native language is not English must demonstrate English proficiency. One way to do so is to meet one of the criteria for an exemption listed below.
If an applicant does not meet one of the criteria below, they may be required by the graduate program to submit scores from tests, like TOEFL, ECPE, IELTS, or MET. Language test scores are valid two years from the test date. The official scores must be received from the testing agency no later than the graduate program application deadline."
Oda van írva, #1 és #2 által, hogy az egyetem honlapján kell megkeresni mit fogadnak el.
Bár, ha eddig nem tudtad elolvasni, vagy értelmezni, akkor kár volt leírni, nem is fog ez már sikerülni. :D
"Akkor honnan tudjam, hogy melyik ténylegesen nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga, és melyik nem?"
Amikor majd szükséged lesz arra, hogy igazold a nyelvtudásodat, akkor fog kiderülni, mert akkor majd aki előírja, hogy legyen nyelvvizsgád, az azt is meg fogja mondani, hogy milyen legyen (BME? Cambridge? DExam? stb.), milyen típusú (szóbeli? írásbeli? komplex?), milyen szintű (B1? B2?, stb.), hány százalékos eredménnyel, mennyire lehet régi (!), stb.
- Ha bárhol a nemzetközi térben (Magyarországon vagy bárhol máshol) egy cég munkaerőt keres, senki a világon nem írhatja elő neki, hogy milyen nyelvvizsga birtokosát köteles alkalmazni: ha akarja, egy évnél nem régebbi Cambridge English C2 Proficiency nyelvvizsgát ír elő legalább 85%-os eredménnyel, ha viszont megelégszik egy Magyarországon akkreditált 60%-os B1-es Origóval is 10 évvel ezelőttről, ami ráadásul nem is komplex, hanem csak szóbeli tudást igazol, hát lelke rajta. Szabadon eldöntheti - mint ahogy majd te is, ha cégvezető leszel akár Magyarországon, akár bárhol külföldön. Ha olyan munkaerőre lesz szükséged, aki már holnaptól képes flottul kiszolgálni mindenféle külföldit a belvárosi cukrászdádban, akkor nem fogsz megelégedni egy 10 évvel ezelőttről származó B2-vel, hanem egy max. 1 éves B2 lesz az elvárásod, mert nem az fog érdekelni, hogy 10 éve tudott-e eléggé angolul, hanem hogy még most is tud-e. Egyszerűen nincs olyan törvényhozó szerv, ami világszerte (vagy akár csak Európa szerte vagy Ázsia szerte, stb.) érvényes törvényeket hozhatna arról, hogy melyik cégnek milyen elvárásai legyenek a munkavállalóival szemben.
- Ugyanez a szabadsága megvan minden egyetemnek is az egész világon (lásd: egyetemi autonómia).
- Ha magyarországi továbbtanuláshoz kellett valakinek az elmúlt években, akkor csak pont ugyanannyit ért bármelyik Magyarországon akkreditált nyelvvizsga, egyik sem volt szemernyivel sem több, mint bármelyik másik, hiszen mindegyikért pontosan ugyanannyi plusz pont járt az egyetemi felvételi kapcsán, hiába állította magáról némelyik, hogy "nemzetközileg elismert". Ez csak reklámszöveg, hogy megtévesszék az embereket, hogy úgy próbálják beállítani magukat, mintha ők értékesebb nyelvvizsgát adnának, mint a többi magyarországi nyelvvizsgaközpont, hogy hozzájuk vigyék az emberek a pénzüket, ha nyelvvizsgát akarnak, ne máshova.
Szóval az van, hogy hobbiból nem kell nyelvvizsgát szerezni, mert minél frissebb lesz, amikor majd már valóban szükség van rá, annál értékesebb lesz.
"Ha olyan munkaerőre lesz szükséged, aki már holnaptól képes flottul kiszolgálni mindenféle külföldit a belvárosi cukrászdádban, akkor nem fogsz megelégedni egy 10 évvel ezelőttről származó B2-vel, hanem egy max. 1 éves B2 lesz az elvárásod, mert nem az fog érdekelni, hogy 10 éve tudott-e eléggé angolul, hanem hogy még most is tud-e"
Ez nem feltétlen igaz, én például 15 éve tettem le a C1 komplex nyelvvizsgámat, egyetem után folyamatosan nemzetközi multiknál dolgoztam cross-nationality teamekben ahol angol volt a hivatalos nyelv. Na most nyilván nem fogok évente elmenni nyelvvizsgázni ha folyamatosan szaknyelvi angolt használva kommunikálok folyékonyan közel anyanyelvi szinten csak hogy "friss" legyen a papírom. Legtöbb helyen a munka világában arra kíváncsiak hogy tudsz-e beszélni angolul, amit az interjú során fel is mérnek nem arra hogy milyen régi a nyelvvizsga.
A többi részével amit írtál azzal viszont egyetértek, egyetemek azok szabályozzák hogy mit fogadnak el.
"nyilván nem fogok évente elmenni nyelvvizsgázni ha folyamatosan szaknyelvi angolt használva kommunikálok folyékonyan közel anyanyelvi szinten csak hogy "friss" legyen a papírom"
Nyilván el fogsz menni, ha majd olyan állást akarsz megpályázni, vagy olyan képzést, amihez előírás, hogy friss legyen, hiszen semmiből se fog állni újra letenni. :)
"Legtöbb helyen a munka világában arra kíváncsiak hogy tudsz-e beszélni angolul, amit az interjú során fel is mérnek nem arra hogy milyen régi a nyelvvizsga."
Viszont minél több jelentkező van egy állásra, annál esélyesebb, hogy be se hívnak interjúra, hogy kiderüljön, mit tudsz, ha a papírjaid nem elég tetszetősek, mert első körben a papírok alapján szűrnek és csak a legjobb papírokkal rendelkezőket hívják be interjúra.
De persze a te esetedben nyilván elég lehet, hogy az önéletrajzodból kiderül, hogy folyamatosan használod is a nyelvet, nem csak papírod van róla 15 évvel ezelőttről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!