Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a 2 angol...

Mi a különbség a 2 angol mondat közt?

Figyelt kérdés

I like cooking.

I like to cook.



2022. dec. 26. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Voltaképpen semmi, de ez kontextusfüggő.


Az első mondatot mondhatod akkor, amikor éppen főzöl, és ezt a főzést élvezed. A gerund ugyanis folyamatos cselekvést jelent. A másodikat mondhatod, ha általában szeretsz főzni. De még ez a distinkció is kissé erőltetett.


Az "I like cooking" alak esetleg vonatkoztatható arra is, ha nem te főzöl, csak szereted, ha valaki főz.

2022. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

I like cooking. - Szeretem a főzőcskézést, magát a folyamatot, beletenni, összekeverni, érezni az illatokat, stb.


I like to cook. - Ha van választási lehetőségem, szeretem a főzést választani, pl. ha az a kérdés, hogy karácsonykor honnan legyen kaja, és ezt mondja valaki, akkor szereti azt választani, hogy főzzön (még akkor is, ha esetleg magát a konyhában munkálkodást strapásnak tartja), mert hogy néz már az ki, ha készen veszi meg valaki a bejglit, stb.-t...


De sokszor tényleg mindkettő csak azt jelenti, hogy "Szeretek főzni" - értsek alatta bármit is.

2022. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeretem a fôzést.

Szeretek fôzni.

2022. dec. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!